Black Friday

Discutii generale, viata de zi cu zi, orice subiect care nu are un forum separat
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Black Friday

Post by Pixar »

Buna seara. Dupa cum multi stiti de maine incepe Black Friday,
nu pot decat sa va avertizez, printre preturile chiar bune, sunt si preturi tzeapa.
Indiferent la ce catalog sau de la care magazin doriti sa cumparati.

Sunt multi care intra in febra cumparaturilor, fara ca sa urmareasca preturile inainte de BF, si se arde la buzunar, daca nu stiti la ce pret a fost ceva acuma o luna, mai bine intrebati pe careva care a urmarit preturile, si sa nu va lasati dusi de val.

Totodata, desigur exista preturi foarte bune pe unele game, si sunt preturi BOMBA, la fiecare lant de magazin, preturile alea Bomba is un carlig de a atrage clientii pe site, si stocurile sunt foarte mici.

Daca prindeti ceva la pret foarte bun e indicat sa-l comandati/ cumparati cat mai repede(Ma refer la preturi chiar bune, nu vrajeli, la care ati urmarit evolutia pretului ), credetima stocurile chiar is mici si majoritatea deja is rezervate "familiei, cunostintelor" si va treziti cu stoc epuizat:D

Cu toate astea zise, va urez succes la cumparaturile facute, desigur cu CAP, lucrand in domeniu credetima stiu ce zic. Deci inainte sa dati banul verificati, intrebati daca nu sunteti siguri.

O seara buna tuturor.
Image
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Black Friday

Post by VRossi »

Eu vreau sa-mi iau un telefon de la emag... Ideea e ca nu stiu cand naiba deschid astia ca deja mi se inchid ochii, si la 8:00 AM trebuie sa fiu si la munca. :) Daca nu reusesc sa-mi iau, promit ca e ultimul blackfriday la care mai stau noaptea. X(
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Black Friday

Post by Killaflo »

M-am fript anu trecu după ce am stat toată noaptea, emagu a deschis sit-ul in jurul orei 8 pana atunci a fost blocat, mai ales ce vroiam eu sa-mi iau era deja vândut neavând pe stoc, black friday se lasa cu multe tzepe.
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: Black Friday

Post by SAAB »

Niciodata nu cumpar de "black friday". Asta romanesc e o teapa ordinara in 99,99% din cazuri. Prefer sa astept pana prin februarie si sa le iau la un pret decent.
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Black Friday

Post by VRossi »

Am reusit sa cumpar. :)

Produse
Telefon mobil Apple iPhone 5S, 16GB, Silver 1 buc. 2,399.99 Lei
Discount conform promotiei: 1 buc. -900.00 Lei
cost transport: GRATUIT
subtotal: 1,499.99 Lei

Deci sunt multumit. A meritat efortul. B-)
Hannibal
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 615
Joined: Sun Oct 05, 2008 10:11
Nume Real: Ionut
Location: Behind your FireWall
Contact:

Re: Black Friday

Post by Hannibal »

Black friday o mare porcarie.Cine merge in magazine des stie ca ii o mare vrajeala treaba asta. Am cumparat anu asta un TV cu 24 milioane, vecin de bloc acelasi model o cumparat inaintea mea cu 27. In flanco acelasi model ii 33 miloane si cu reducere ii 28. Oare o fost black friday cand lam luat io sau.....? Trebe sa mergi des prin magazine si gasesti oferte fara black friday asta. Wekendu trecut sau acuma 2 wekenduri o fost la carrefour PS3 la 6 milioane cu Assassin's Creed Black Flag inclus si no fost black friday.
Don't hate the H hate the game
Image
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: Black Friday

Post by SAAB »

De ce un om sanatos la cap ar da mai mult de 600 lei pe un telefon? Sunt si eu curios ...
Eu recunosc ca primesc aparatura de la munca si am lumia 820. Nu gateste in locul meu, nu spala vasele , nu face nimic altceva decat sa imi arate cat e ora, cateva sms, apeluri si mail.....
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Black Friday

Post by VRossi »

Pai eu nu-s sanatos la cap SAAB. Asa ca nu am sa-ti raspund. :))

Ce face un telefon mai scump de 600 RON? Ai navigat pe web vreodata pe un Nexus 5/Galaxy Alpha/Iphone 5s/6 etc. sau iti dai cu presupusul ca s-ar compara astfel de telefoane cu un telefon low cost? Dupa parerea mea daca-ti iei telefon pentru browsing sub Moto G faci cu nervii. Am un Galaxy mini 2... si mi-am tocat suficient nervii cu el din pricina lag-ului... a blocajelor mutiple (de multe ori stau 1-2 minute sa pot sa reiau un text pe whatsup, sau sa sun un prieten).
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: Black Friday

Post by SAAB »

Corect, ptr browsing e musai sa fie smartfon, dar frate, de la un 700 hai sa zicem un max 800 lei cat e un allview bun pana la a da 2000+ lei ... e cale lunga. Eu folosesc 820-ul ptr de toate, adica apel, sms, browsing (inclusiv parte din prezenta pe forumul IG), filme, muzica, etc si pot spune ca desi e dat de la munca si ruleaza in fundal o gramada de aplicatii, nu am ce sa ii reprosez la vizeza. Si NU este telefon de 2000+ lei. Cred ca nici de 700 lei nu trece....
Sincer sa fiu, eu ma gandesc mult la autonomie. Daca stau cu el in priza de doua ori pe zi e inutil, deja devine fix.
Pe 820 am baterie de 3600mAh si tine in jur de 3-4 zile bateria. Nu cred ca un telefon cu procesor mai "dracos" si cu un sistem de operare mai "insetat" va tine mai mult de o zi in zilele lui bune.


Daca te prinde un cutremur/accident (sper sa nu dar nu se stie niciodata.....) inseamna ca ai belit-o! Daca pana intri in starea de inconstienta nu inchizi aplicatiile din fundal, in max cateva ore esti cu bateria zero (ZERO!!!!) adica nici lanterna nu o poti folosi (presupunand ca e doar un lesin provocat de stresul traumatic sau e o chestie trecatoare. Cei mai multi nu constientizeaza asta dar intre evenimentul disturbator si prima reactie a marii majoritati a oamenilor trece o perioada destul de lunga. Variaza intre cateva secunde si chiar zile. Celebra stare de soc. Cu cat esti mai antrenat in situatii de urgenta cand creierul e "dresat" sa reactioneze bazandu-se pe niste automatisme cu atat timpul de reactie sau starea de soc este mai redusa/scazuta).
In fine.... asa sunt eu "apocaliptic" :))

Altfel intreb, daca il pierzi sau ti-l fura careva? Plangi? :)) Nu pun in calcul ca se strica... acolo ai garantie ... cel putin asa spun magazinele, ca in service e alta poveste..... :))

Have fun si bucura-te de noua ta achizitie!!!
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
cOnvIcT
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 396
Joined: Mon Nov 29, 2010 13:54
Nume Real: Nelu
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Black Friday

Post by cOnvIcT »

Merita toti banii ! Si spun asta comparand cu Samsung ! Nu "adormi" langa el !
Si Dacia 1300 te duce unde vrei sa mergi ! Cam asta e comparatia...
Pana la urma si cu caruta ajung la Viena... la ce-mi trebuie masina ?
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Black Friday

Post by paX »

Si eu am tot un Nokia Lumia. Ca viteza de reactie, Windows bate orice alt sistem de operare, daca hardware-ul e egal ca perfomanta. Din cauza ca e optimizat mai bine. Si bateria tine mai mult. Inainte sa ma mut intr-o zona unde nu prea este semnal, il incarcam 1 data la 3-4 zile. Acum, desi ascult radio cam 6 ore pe zi + convorbiri, navigat net, ma tine bateria 1,5-2 zile.

La android iti trebuie un pc ca sa ruleze ca lumea si asta-i ridica costul telefonului. Deja ai in buzunar un mini laptop.

Acum caut un alt Lumia pentru fata.

N-am nimic cu celelalte telefoane, dar la fel ca SAAB, nu vad rostul la un telefon peste 1000 RON. Sa pot vorbi, naviga pe net, GPS, baterie buna si o camera decenta. Atat. Pentru restul exista laptop.

Oricum, sa-l folosesti sanatos, VRossi.
Hannibal
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 615
Joined: Sun Oct 05, 2008 10:11
Nume Real: Ionut
Location: Behind your FireWall
Contact:

Re: Black Friday

Post by Hannibal »

Aiaiai generatia asta cu hightech.Telefonu ii sa vorbesti. Mai mult de 200 nu dau pe nici un telefon.Pentru internet este PC si laptop sa navighez iar pentru jocuri PC si console. Eu nu nu ii vad rostu sa dai atata pe un telefon (nu ma refer doar la tine rossi ci si la restu lumii). Detin si io ceva smartphone-uri dapai degeaba ca nu navighez cu ele pe internet (nu am nici o tengenta cu orice legat de retele de socializare). Foarte rar daca imi trebe ceva nr de telefon, adresa la ceva firma, pentru 5 minute de folosire pe zi sa dai o suma exagerat de mare nu vad sensu.Decat sa dau atata pe un telefon sa pot gasi ceva pe net mai bine iau unu normal ca tot omu si cand imi trebe ceva pe net dai un telefon la un prieten care sta lipit in fata calculatorului toata ziua si iti zice ce iti trebe.
Don't hate the H hate the game
Image
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Black Friday

Post by paX »

Eu, in locul lui Rossi, l-as vinde cu 2100, profit instant.
Hannibal
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 615
Joined: Sun Oct 05, 2008 10:11
Nume Real: Ionut
Location: Behind your FireWall
Contact:

Re: Black Friday

Post by Hannibal »

Au la el sa-l vanda. Si cand mai merge el in toscana ce pune pe masa in loc de iphone? Nokia 1200? Altfel te vede lumea cand pui iphone pe masa sau cand dai cu degetu pe ecran la telefon decat sa apesi pe el. La roman trebe fala si dupaia utilitate si pret.
Don't hate the H hate the game
Image
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: Black Friday

Post by SAAB »

:)) nu sariti la gatul omului! Sunt banii lui si face ce vrea cu ei... A ales sa ii arunce pe geam s e treaba lui. :))

Eu recomand asta: http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1020-5506.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Binenteles ca sunt sanse sa fie mai scump de 600 lei. Eu de obicei le iau la mana a doua, le duc la munca, iau banii pe ele (decontare integrala) si baietzii de la IT si Comunicatii se ocupa de el. Doua zile mai tarziu il primesc ca nou.
Pe craiova forum e un tip care vinde echipament SH destul de bun. daca spune ca e "impecabil" atunci chiar e impecabil.

Dau linkul ptr curiosi desi asta nu are black friday......

http://www.craiovaforum.ro/nokia/vand-t ... 36180.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
Post Reply