Problema Windows sau Counter strike?

Discutii/Probleme/Intrebari/Raspunsuri cu si despre Windows
Post Reply
gufy13

Problema Windows sau Counter strike?

Post by gufy13 »

in primul rand am net de la UPC :-& si la un moment dat nu mi se mai conecteaza la nici un server de cs,ca e de la ilogic, ca e alt server... am incercat fara antivirus...la fel fara firewall la fel fara am incercat mai orice reinstal si install cs la loc nu sa rezolvat... ^#(^ Va rog sa-mi dati niste iidei ca nu mai stiu ce sai mai fac... thx in advance
MadMan ILY
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 371
Joined: Sat Mar 14, 2009 17:21
Nume Real: Marius

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by MadMan ILY »

poate fi netul daca nu poti intra nici pe un site cand nu te lasa sa te conectezi pe servere.
Daca nu e incearca sa intri pe servere din consola-- connect +ip-ul serverului
irlandezul
Newbie
Newbie
Posts: 74
Joined: Thu Oct 22, 2009 18:24

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by irlandezul »

Sau incearca alt kit de CS , mai ales daca numai la serverele de CS nu se mai conecteaza .
Poti avea 2 CS instalate in acelasi timp , si verifici , si daca nu se conecteaza pe niciunul atunci e de la alceva , probabil de la net .
Poti lua kitul CS-ilogic de aici : Counter-Strike1.6 v42 (full kit)
gufy13

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by gufy13 »

am incercat si din consola cu, connect da deageaba nu vrea si nu e de la net paginile mi le incarca merge...

si am incercat si alt cs il am asta de la ilogic :loveig: si am incercat si la half life la fel nu se conecteaza...jur ca nu mai stiu ce sai fac...
redulian
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 189
Joined: Sat Nov 01, 2008 17:16
Contact:

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by redulian »

Incearca sa dai firewallu jos sau, ca sa nu te risti, dai allow through firewall la CS.
Sau daca esti pe windows 7 / Vista, dai click 2 pe iconitza de cs, la compatibilitiy si selectioneaza windows xp service pack 2.
O alta varianta pe windows 7 / Vista > dai click 2 pe iconitza, si run as administrator. Inainte de asta asigurate ca nu mai ai instalat alt kit de CS si ca il ai pe cel de la downloads cu protocol 48 : http://www.ilogicgroup.org/filebase.php ... t=c&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://deadfix.com/wp-content/uploads/2 ... moving.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
gufy13

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by gufy13 »

am incercat si cu run asa an administrator si cu compatibility degeaba nu emrge...am incercat si fara firewall si fara antivirus cs este cel cu protocol 48 de la :loveig: pe care lam avut de mult timp
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by WoLvA »

atunci ii de la UPC :-&
Image
gufy13

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by gufy13 »

nare cum sa fie de la UPC :-& :-& :-& ca tot cu entul lor am jucat pe svr...dintr-o data nu mai merge si vam zis am incercat cam orice.... X( X( X( X( X( X(
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by Killaflo »

Reinstaleaza windosu atunci si incearca
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
gufy13

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by gufy13 »

mam ganidit si la treaba asta...da no reinst wind pt un joc?:)) ma gandeam la o alta solutie:)) daca ar fi ceva....
MadMan ILY
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 371
Joined: Sat Mar 14, 2009 17:21
Nume Real: Marius

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by MadMan ILY »

schimba pc-ul :))
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by Freak »

muta-te. va rezolva problema :))

sincer sa spun habar nu am ce probleme poti sa ai, dar o reinstalatie de windows tine in jur de o ora, o ora jumate(depinde ce windows instalezi, si ce drivere si programe dupa), deci eu zic sa incerci si asta fiindca poate va fi solutia problemelor tale :)
gufy13

Re: Problema Windows sau Counter strike?

Post by gufy13 »

aha pai am win 7 enterprise si o sai fac un reinstall :-/ ioi si cate am de inst dupaia :( in fine multumesc celor care m-au ajutat:))
Post Reply