Cumpar casti

daca aveti ceva de vandut ... aici cu ele (lasati mainchat-ul hubului)
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Cumpar casti

Post by Slay3r »

Am ceva banutzi si as vrea sa-mi cumpar o pereche de casti.
Mi-am laut akm 2 ani o pereche de casti extene o costat 55 ron o zis ca sunt special ptr jocuri . Nu mi-o placut cum so auzit si mi-am laut o alta pereche de casti interne 25 ron si porcul de matz l-o apucat fantezia si mi-o stricat o casta adica tot acolo era si nu erau numai cateva urme de dinti dar zbarnaia. Asa ca am taiato. Dar tot mai bn se aude o casca de la alea de 25 ron ca alea de 55 de ron.
Vreau o opinie ce casti folositi voi sau ce ma indrumati sa cumpar.
Buget max 100 ron (depinde daca merita investitia scot mai mult din buzunar)
Vreau sa imi spunetzi sunt mai bn cele interne sau externe ?
EX: Slayer say: Siberia v2 (casti externe).
Evident nu am atatia bani, dar as vrea ceva de calitate si nu foarte scump. Scot si peste un milion, max 150 si nu scot mai mult poate cand voi avea un job, imi voi luat ceva mai bune.
DEX:
"porcul de matz" - ptr ca are 6 kilograme si numai doarme, manaca si cand ii sezonu se si inmulteste.
The ability to speak does not make you intelligent .
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: Cumpar casti

Post by Pixar »

Eu am casti Philips SHP2000, nustiu exact cat au fost dar in jur de 90-100 de lei. Acuma nustiu daca mai gasesti modelu exact, dar in magazinul DOMO am vazut niste casti Philips asemanatoare in jur de 50-80 de lei, depinzand de model.

Is foarte multumit de ele, acuma normal ca nu se aude ca niste casti profesionale de gaming la 100+ Euro, DAR zic eu nu este o diferenta detrimentala intre ele inafara de pret. Daca nu joci in CPL, PGL etc la un nivel foarte ridicat,nu are rost sa scoti asa de multi bani aiurea. Daca joci pe publice uitate dupa casti Sony, Philips intre 50-100 de lei. Gasesti aproape in orice magazin mare cu electronice gen (Iulius,Polus,Domo,Play). Am zis Sony si Philips pentru ca dinalea am avut si au fost foarte bune, ba chiar mi-au placut mai mult decat un Senheiser.

Dezavantaj(nu au microfon), dar din moment ce eu nu prea folosesc microfon, nu ma deranjat. Dar daca folosesti microfon si vrei ceva bun, gasesti si asa ceva dar tre sa scoti din buzunar peste 100 de lei, nu mai stiu exact dar cred ca se gasesc ceva casti decente pentru gaming cu microfon in jur de 120-150 de lei.
Image
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Cumpar casti

Post by Slay3r »

Mersi, castile Philips sunt pe lista mea de casti, ca sunt mai bune fata de altele. Voi umbla si eu prin mai multe magazine si ma voi decide ce o sa cumpar (ca fetele la shoping =)) ).
Mai astept pareri.
The ability to speak does not make you intelligent .
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Cumpar casti

Post by Killaflo »

Vezi aceste casti
http://www.emag.ro/casti-cu-microfon-cm ... EW3RKBBBM/" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Cumpar casti

Post by Slay3r »

Sunt faine dar nu cred ca am sa dau atatia bani pe casti ca doar la cs le folosesc. Ma mai gandesc mersi oricum.
The ability to speak does not make you intelligent .
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Cumpar casti

Post by Killaflo »

ceva mai ieftin la 133 de roni http://www.emag.ro/galerie-poze/226338/304161" onclick="window.open(this.href);return false;
P.S: intre ce pret vrei sa fie 50-100
86 Lei http://www.emag.ro/galerie-poze/190817/252490" onclick="window.open(this.href);return false;
Last edited by Killaflo on Fri Dec 28, 2012 14:13, edited 1 time in total.
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Cumpar casti

Post by Slay3r »

Cam da intre 50-100 ron daca ar fi ceva de calitate, de nu as da si peste 100 ron pana la 150 ron.
The ability to speak does not make you intelligent .
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: Cumpar casti

Post by Freak »

Siberia v2 are fi perfect, dar daca vrei sa te incadrezi in 100 lei, iti zic asa: inainte sa-mi cumpar siberia v2, si dupa ce mi s-au stricat castile vechi de gaming, am folosit castile ce am primit cumparand nokia n8. E perfect si ptr muzica, are destul bas, mult peste basul de la v2, dar ai un sunet foarte clar in cs, nu ai calitatea de v2 dar era mai clara ca castile anterioare pe care le-am folosit.

Modelul este wh-701, desigur e headhpone ptr telefoane Nokia, deci are butoane pe el si nu este foarte lung firul, dar daca unitatea e aproape de tine, si ai mufa in fata si nu numai in spate ar trebui sa iti ajunga :)

Despre pret nu cred ca ar face mult, un search in domnu Gogu si ai sa vezi :)

Iti recomand castile fiindca is clare la sunet, auzi tot ce ai nevoie in cs, excelent ptr muzica. Daca sta maica-ta in usa si iti zice simplu hai sa mananci n-ai sa auzi, blocheaza foarte bine sunetul exterior, la acest capitol sta peste siberia v2 :)
asa arata

Image
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Cumpar casti

Post by Slay3r »

Oricum castiele externe special ptr jocuri nu se compara cu cu cele interne. Cele externe sunt mult mai bn. Dar in momentul de fata nu am atata malai cat sa dau 200-300 ron pe o pereche de casti. De aia zic ceva ieftin si bun.
The ability to speak does not make you intelligent .
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Cumpar casti

Post by Killaflo »

Asa tiganii fac astia de la emag ca n-am mai gasit http://im1.shopmania.org/files/p/m/600/ ... 151600.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; la 160 de lei
off. Si de black friday au deschis site-ul la 8-9 dimeneata cand altii cautau la 4 , si hop toate stoc consumat => clar pt ei cu asta si-au pierdut din clienti
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Cumpar casti

Post by Slay3r »

Oricum azi ma duc la shoping sa vad ce si cum imi iau. Va anunt ce casti mi-am laut.

-- Editat --

Mi-am cumparat Mouse Optic Gaming Hama Urage Mobile.
Image
Image
Image
Mi-am cumparat Casti Pc Gaming Hama Urage Xplode.
Image
Dar eu sunt super multumit de ce mi-am luat. Fata de ce am avut sunt de vreo 3 ori mai bune.
Mouse-ul vechi 400 dpi - mouse-ul nou 2400 dpi. :))
Castile vechi mai slabe ca wall-ul - castile noi mai bune ca wall-ul. =))
Last edited by Slay3r on Tue Jan 08, 2013 23:17, edited 1 time in total.
The ability to speak does not make you intelligent .
bow_wow
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 109
Joined: Fri May 20, 2011 19:56
Nume Real: Robert
Location: arad
Contact:

Re: Cumpar casti

Post by bow_wow »

Asemanator ca si a tale Freak am avut si eu la Nokia X3, din pacate nu tin mult :(( .
Eu am Genius, nush ce model, ca pe ele nu scrie si am aruncat cutia ( sunt for gaming oricum ). Dar eu sunt multumit de ele si nu sunt scumpe. Am dat pe ele 80 ron. Daca te intereseaza, cauta si nu o sa regreti.
Image
BoGdAnEl
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 648
Joined: Thu Jul 05, 2012 11:43
Nume Real: Bogdan
Location: Valcea

Re: Cumpar casti

Post by BoGdAnEl »

Genius am si eu , nu sunt scumpe si sunt bune , le am de 1 an si cv si cred ca o sa le mai tin...
"Acum ca ai vazut ceea ce vroiai nu ma mai deranja"


..:::Ce faci acum:::...
..:::1.Esti pe net!:::..
..:::2.Esti pe forumul :::..
..:::3.Imi citesti semnatura!:::..
..:::5.Nu ai observat ca lipseste punctul 4 !:::..
..:::6.Tocmai ai verificat sa vezi daca exista punctul 4 !:::..
..:::7.Acum zambesti sau poate chiar razi !:::...
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Cumpar casti

Post by Slay3r »

Gata mai nu citit mai sus ca mi-am cumparat. Sunt multumit de ce mi-am luat. No sa-mi cumpar in urmatori ani nici mouse si nici casti numai de nu se strica :((

Puteti inchide topicul.
The ability to speak does not make you intelligent .
Raffy
Newbie
Newbie
Posts: 114
Joined: Fri Feb 03, 2012 20:01
Nume Real: Rafael
Location: in zona LIDL-ului :D

Re: Cumpar casti

Post by Raffy »

Dupa parerea mea cele mai bune casti sunt cele cu dopuri...fiindca nu esti deranjatvde alte zgomote si le gasesti de la 30 de lei in sus...Eu am casti cu dopuri "hp" si nu am treaba...sunt foarte multumit de ele...bine am dat pe ele 65 de lei la reducere ca pret intre erau 85 de lei :-bd
Post Reply