Funny:)) Mania Zeului Didactic

Filme,filmulete,clipuri funny
Post Reply
ZeitzzA

Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by ZeitzzA »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yngiUCX4 ... r_embedded#[/youtube]

Ceva la care visam cand prindeam cate o nebuna din asta la scoala, JBANG =)), dar in faculta nu mai zic, cand dai de un nebun de profesor care nu iti da examenele si sa fi "doxa" la el la curs.
NeoVirus

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by NeoVirus »

Rusine ei ca a dat intr-un politist, bravo lui ca i-a dat-o inapoi ( dar totusi...)

Pana la urma traim in Romania, amuzanta faza :)
fpz0r
Administrator
Administrator
Posts: 741
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Flo
Location: aici

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by fpz0r »

Owned :)) imi place cum politistu` sta si aduna manie si poc palma =))
Image
ShAdE

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by ShAdE »

tare. =)) cum i se schimba privirea instant la politist dupa palma :))
ch!0
Rookie
Rookie
Posts: 290
Joined: Thu Aug 14, 2008 21:39
Nume Real: Raducu
Location: Transilvanya

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by ch!0 »

io asa palma nu am mai vazut demult !!! :). politistu' a fost deranjat mai mult din cauza ochelarilor.Asa se intampla cand ai de a face cu tzigani.In America iti punea pistolu' la coaste si te lega.
Image


"Semianalfabetismul cu influente subtile de agramat e perfect intentionat."
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by paX »

Dupa palma luata politistul pare ca sta si se gandeste daca are sanse sa-si gaseasca alta slujba si POC... se pare ca are. :D A reactionat instinctiv, caci ma gandesc ca regulamentul prevede sa o imobilizeze, decat sa reactioneze agresiv.

Cred ca nu are rost sa comparam cu America... vom regreta cu totii cand pt o palma politistul va scoate un pistol, cowboy style.
aka.Tataru

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by aka.Tataru »

pacat ca i-a dat palma polististul ...bine ca nici eu nu ma puteam rabda orice ce ar fi fost! dar totusi ei sunt instruiti sa reactioneze controlat in astfel de momente, pacat ca pt tiganca aia va trebui sa plateasca si el...eu o luam direct, o aruncam pe burta,cu mainile la spate, catusele pe maine si la sectie...si acolo ... >:)
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by WoLvA »

cum dracu ajung astfel de "zdrente" in invatamant ? :-O
Image
ch!0
Rookie
Rookie
Posts: 290
Joined: Thu Aug 14, 2008 21:39
Nume Real: Raducu
Location: Transilvanya

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by ch!0 »

si te miri ca mere tzara prost !!! X(
Image


"Semianalfabetismul cu influente subtile de agramat e perfect intentionat."
ZeitzzA

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by ZeitzzA »

Mkay...ce i mai trist este faptul ca analfabete de genu "profesoarei" ajung sa INVETE elevii.Ce ai de invatat de la oameni ca acestia?...a da sa injuri, sa jignesti si dupaia rezultatul i evident persoane incapabile de a purta o discutie normala, colerice, etc. Cica vorbeste mult, ca asa fac filosofii, aia POATE vorbesc mult dar nu si prost ca ea.=))

Cat despre politist, eu stiam ca ei trebuie sa isi pastreze calmul in cele mai neobisnuite si in cele mai stresante situatii, dar...i-a scapat sa zicem, oricum nu i o scuza pt comportamentul lui. :lol:

PS: Cred ca filmuletul asta generalizeaza, foarte precis situatia din Romania, modul cum vorbesc si se comporta oamenii indiferent de statutul social pe care il detin.Nu au respect fata de ceilalti, sa nu mai vorbim ca nu au respect de sine, astea is probleme de etica majore aici pe la noi. ;)
Osiris
Administrator
Administrator
Posts: 263
Joined: Mon Nov 19, 2007 01:00

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by Osiris »

paX wrote:Dupa palma luata politistul pare ca sta si se gandeste daca are sanse sa-si gaseasca alta slujba si POC... se pare ca are. :D A reactionat instinctiv, caci ma gandesc ca regulamentul prevede sa o imobilizeze, decat sa reactioneze agresiv.

Cred ca nu are rost sa comparam cu America... vom regreta cu totii cand pt o palma politistul va scoate un pistol, cowboy style.
Corecta prima parte. :D A stat un pic si a meditat daca va fi sau nu retrogradat si s-a gandit: "what the hell, voi face dreptate tuturor politistilor care au fost batjocoriti pana acum".
Asta nu inseamna ca a procedat corect, mai ales ca a lovit o femeie.

Part 2
Nu. Deloc. Politia romana este o bataie de joc. Toata lumea face misto de ei, sunt priviti ca fiind impotenti si nu ma refer la chestii ce tin de fiziologie. Iar pistolul acela patetic din dotare (Carpati), nu-i prea ajuta sa aplice legea. E nevoie de o modificare de statut si puteri sporite. Nu sunt un nostalgic al vremurilor apuse, dar inainte de '89 nu se misca in front in momentul in care apareau militienii. Si nici nu erau scandaluri cu batai intre clanuri (adevarate lupte cu sabii si topoare la care trebuie sa intervina SPIR-ul). Lupte care se lasa doar cu cateva amenzi.
Vreau sa-i vad pe toti cei care incalca legea si au impresia ca sunt la ei pe plantatie (ca doar "e democratie") culcati la pamant, incatusati, urcati in dube si pedepsiti exemplar.
NeoVirus

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by NeoVirus »

Acum ar trebui sa-mi dau demisia...? :-"

Politistul va primi cel mai probabil o sanctiune sau mustrare din partea sefilor, dar are o scuza " A fost in legitima aparare!!"
trace
Newbie
Newbie
Posts: 47
Joined: Sun Nov 30, 2008 22:07
Nume Real: Bogdan
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Funny:)) Mania Zeului Didactic

Post by trace »

o meritat profa aia palma :)) deci la politist nu are ce sa ii faca ca o fost legitima aparare sincer si eu tot asa as face daca miar da cineva un pumn sau o palma as da inapoi cica filozofi vb mai mult sio luat lumea in cap sau ce se crede filozofa =)) hai sa fim seriosi :))
Post Reply