Problema acces IlogicGroup.org

Sugestii sau reclamatii in legatura cu forumul/siteul nostru
Post Reply
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Problema acces IlogicGroup.org

Post by VRossi »

De astazi seara vad ca nu mai pot sa accesez ilogicgroup.org direct.

Sunt directionat la http://www.domain.com/usvisitor/" onclick="window.open(this.href);return false;
404 Error
The page you requested no longer exists or is temporarily unavailable.
We apologize for this inconvenience. Please visit the Domain.com homepage or use the links on this page to find the information you need.

If you think you reached this page in error, you can also ...

Click your browser's Refresh button to try reconnecting to the requested page.
Check the spelling of the URL to make sure the address is correct (capitalization and punctuation are important).
Click your browser's Back button to return to the previous page.
If you have a question or need assistance, please contact our Support Team.
In schimb daca intru pe link-ul forumului (cu tot cu pagina de index), merge: http://www.ilogicgroup.org/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Am inteles ca problema nu e doar la mine.
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Problema acces IlogicGroup.org

Post by Killaflo »

La fel si mie
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Problema acces IlogicGroup.org

Post by TiTex »

my bad :blush: ... poate n-ar mai trebui sa experimentez pe site-uri live :D

in principiu am vrut sa restrictionez pagina de inregistrare pe forum sa fie accesibila doar pentru vizitatorii din romania , dar a trebuit sa testez cumva daca functioneaza si am aplicat restrictia pe IP-urile din romania in prima faza ^#(^
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Problema acces IlogicGroup.org

Post by VRossi »

Pai cu siguranta n-ar mai trebui. Sau poate ar trebui, dar nu pe I.G.. Strica-le la altii linkurile. :) :loveig:

L.E.: Pai ce ai cu rusnacii de exemplu? Ti-e frica de botii lor? :D Ar trebui... ca si mie mi-au dat peste cap un forum. :D Totusi eu zic sa nu pui restrictii pe tari de gen Spania, Italia, sau alte tari unde sunt romani, fiindca probabil sunt anumiti jucatori si de acolo.
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Problema acces IlogicGroup.org

Post by TiTex »

daca vor vrea sa se inregistreze sa ma contacteze ...altfel nu vor putea , odata ce vor da clic pe Register vor fi redirectionati pe pagina principala ( http://www.ilogicgroup.org" onclick="window.open(this.href);return false; )

nu am o problema cu rusii si daca as avea ip-urile din rusia si china sunt blocate de aproape un sa aceseze forumul

problema e ca sunt multi (boti) care se inregistrau pe forum folosind probabil proxyuri publice ca sa posteze un mesaj ... de obicei spam, chiar daca sunt mai multe masuri luate impotriva botilor,spamului ca de ex primul mesaj al unui utilizator nou trebuie aprobat de un moderator deci orice ar posta tot nu ar fi vizibil pentru utilizatorii de rand , prefer sa nu trebuiasca sa sterg in fiecare zi 2-3 useri (spamboti) ci sa le blochez accesul din start. ;) ... si asta am facut
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Problema acces IlogicGroup.org

Post by VRossi »

Pai atunci ar trebui sa pui eventual o redirectionare la o pagina unde sa li se spuna ca momentan sunt deschise doar inregistrarile din .ro , si sa te contacteze pe tine (intr-un fel sau altul).

L.E.: Dap... stiu problema, tocmai de-asta ziceam ca multi din botii aia is facuti de rusi. Am avut si eu un forum phpbb relativ recent, pe care l-am inchis tocmai din lipsa de timp si chef de lupta contra botilor. :) Sursa asta phpbb e cam nesigura, indiferent de versiune (eu unul foloseam ultima versiune). vBulletin sta mult mai bine, insa costa si bani.

L.E.2: Este, TurboSpeed, dar deja e inregistrat. :))
Last edited by VRossi on Sat Jan 05, 2013 00:25, edited 3 times in total.
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Problema acces IlogicGroup.org

Post by TiTex »

ma mai gandesc ... momentan e bin si asa , oricum nu cred ca este vreun utilizator activ care acceseaza forumul din afara romaniei.

daca aveti pe cineva care acum ii inca tot redirectionat pe alt site, spuneti-le sa-si goleasca cache-ul din browser
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
MadMan ILY
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 371
Joined: Sat Mar 14, 2009 17:21
Nume Real: Marius

Re: Problema acces IlogicGroup.org

Post by MadMan ILY »

THX master :) Wolva nu stiam ce e cu forumul credeam ca a expirat domeniul :n00b:
Post Reply