Steam On!

Sugestii sau reclamatii in legatura cu forumul/siteul nostru
Andu
Rookie
Rookie
Posts: 266
Joined: Wed Dec 19, 2012 22:15
Nume Real: Alexandru
Location: Rm.Valcea

Steam On!

Post by Andu »

Salut! Stiu un sv. pe care joaca si Ioana,nu dau nume, Si este decat cu jucatori cu steam . M-am gandit sa facem server-ul de ilogic numai steam on. Ca sa nu mai fie foarte mari probleme cu butii etc. Dar si cativa non-steam dar cu experienta.Acum nu este o idee foarte buna pentru ca suntem foarte putini playery,dar poate facem rost de jucatori cu steam si se va aplica aceasta idee!

Spor! :ilogiclove: :ilogiclove: :loveig:
WALLER
CrAstoNe
Rookie
Rookie
Posts: 233
Joined: Sat Jun 29, 2013 17:49
Nume Real: Radu
Location: Rm.Valcea,Romania

Re: Steam On!

Post by CrAstoNe »

Pai e buna ideea,dar nu stiu cati din staff vor vrea sa faca STEAM ON. Nu o sa mai fie buti,cum zice Andu,dar trebuie sa avem mai mult jucatorii steam on,care ruleaza mult pe server. Probabil ca sunt vreo 80 de jucatori cu steam care joaca numa steam,eu am vreo 80 de prieteni care sunt/au fost din I.G. Pai sunt vreo 42 de admini,dar sa fie de 26 playeri maxim,cum este pe serverul ala.

Spor ;)
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: Steam On!

Post by mycroic3 »

Contra. De ce? Pentru ca nu mai e acelasi farmec cand intra unu cu aim si stau unii admini vreo 2 harti sa-si dea seama ca ala are aim si are scor de genul 40-1 :)) unde mai e farmecul, distractia? plus ca atunci ar fi jale pe server..daca vor fi 3-4 playeri constant e bine :))) si nu vb aici de admini
Hand
Newbie
Newbie
Posts: 24
Joined: Sun Dec 15, 2013 12:13

Re: Steam On!

Post by Hand »

Este buna ideea lui Andu. Sa fie numai steam on ca butii sa nu mai intre pe server.
Spor :D :D :D
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Steam On!

Post by VRossi »

Avem server-ul de mix steam-on. Nu cred ca e necesar sa devina si sv1 steam-on, tinand cont ca IG nu mai e frecventat ca si alta data. Pana la urma tot un server public ramane si fiecare va juca cum il taie capul, indiferent ca e steam-on sau nu.
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Steam On!

Post by Killaflo »

Contra chiar daca este unul dintre obiectivele lui Titex "repere pe viitor" ,serverul steam on inseamna ca pierzi toti jucatorii nonsteam, vor ramane adminii si cativa jucatori cu steam undeva la 10vs10 maxim/zi
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Miyagi
Newbie
Newbie
Posts: 135
Joined: Mon Jun 06, 2011 00:54
Location: Cluj-Napoca

Re: Steam On!

Post by Miyagi »

Ca sa citez un om mare..."maxim 6". Daca vrei numai steam on, du-te pe sv de mix. Daca se implementeaza, o sa aveti doua servere unde o sa jucati numai voi intre voi. Numai bine!
AIMaiAuzitDeMine
Newbie
Newbie
Posts: 59
Joined: Mon Oct 21, 2013 18:04
Nume Real: Ionut
Location: Peste tot
Contact:

Re: Steam On!

Post by AIMaiAuzitDeMine »

Proasta idee pentru ca oricum avem multi jucatori non-steam pe sv si si acestia intra rar mai nou
txz
Newbie
Newbie
Posts: 73
Joined: Thu Mar 19, 2009 19:54
Nume Real: Bogdan
Location: Cluj- Napoca
Contact:

Re: Steam On!

Post by txz »

de acord cu Rossi. nr de playeri a cam scazut fata de anii trecuti pe sv1. au si butii farmecul lor... :P
Old
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 155
Joined: Tue Jul 27, 2010 08:19

Re: Steam On!

Post by Old »

De ce?
1) trebuie adresam cuvinte jignitoare jucatorilor nonsteam , mai ales incepatorilor
2) sau nu am iteles eu bine ce vrea sa spuna andu aprobat imediat de castrone, "Ca sa nu mai fie foarte mari probleme cu butii etc." poate a vrut sa spuna "Codati"
3) in toate este un iceput, evolutie, sfarsit, nimeni nu s-a nascut invatat, as fii bucuros sa vad tinerii admini ca spijina incepatorii, un sfat , o cmanda, s.a.m.d. nu slay, boot noob... eu satu de multe ori sectator pe "Boti" si ma amuza gandul "vai ce bot am fost si eu candva"

cu stima pentru cei ce fac frumoasa acesta lume virtuala a jcului .

BOT - acest cuvant poate fi folosit in doua sensuri. Denumirea originala provine de la acei jucatori virtuali (roboti) care ii aveti in CS . Mai nou, jucatorii folosesc cuvantul BOT in sensul insulta
NOOB sau n00b, newbie - folosit ca fiind incepator la ceva, la un joc ex. Cuvantul este utilizat mult ca o insulta persoanelor incepatoare in cs de ex..
„Niciodata nu te vei căi fiincă ai tăcut,
ci de foarte multe ori fiincă ai vorbit”
ScarFace
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 137
Joined: Thu Dec 29, 2011 22:56
Nume Real: Flaviu

Re: Steam On!

Post by ScarFace »

mycroic3 wrote:Contra. De ce? Pentru ca nu mai e acelasi farmec cand intra unu cu aim si stau unii admini vreo 2 harti sa-si dea seama ca ala are aim si are scor de genul 40-1 :)) unde mai e farmecul, distractia? plus ca atunci ar fi jale pe server..daca vor fi 3-4 playeri constant e bine :))) si nu vb aici de admini
Asta se intampla cand ajung copii sa-si de-a cu parerea. La voi in Sibiu nu este loc de joaca pentru copi? Explicatii nu are rost sa iti dau ca oricum nu procesezi!
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: Steam On!

Post by mycroic3 »

scarface, nu am dat nume...acum daca te simti, ce sa fac eu? :O am zis o problema concreta, nu am inventat nimic :) se poate vedea si pe demoul care l-am uploadat cum am scris de 3x pe u@ sa te uiti si nimic :) uitate pe demo si dupa comentezi...si da :X sunt copil :X imi place sa fiu copil...probleme?
ScarFace
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 137
Joined: Thu Dec 29, 2011 22:56
Nume Real: Flaviu

Re: Steam On!

Post by ScarFace »

Daca as da ban dupa primul impuls ar fi plin de plangeri pe forum, dar nu are rost sa iti dau tie explicatii. Daca esti copil, lasa pe aia mai mari sa se ocupe de treburile de organizare si tu joaca-te, cam asta e ideea. Si ce rezolvi cu demo-ul? Scrie undeva cat e timpul maxim pt a analiza un player?
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: Steam On!

Post by mycroic3 »

corect..asteptam 2-3 harti :) mi se pare total normal :)
Last edited by mycroic3 on Tue Jan 28, 2014 11:28, edited 1 time in total.
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Steam On!

Post by Killaflo »

Vorbiti si voi la separeu :))
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Post Reply