Primesc cadou de mos craciun un PS4

Discutii generale, viata de zi cu zi, orice subiect care nu are un forum separat
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by TiTex »

Image

dupa cum zice si titlul topicului ... primesc pomana de mos craciun o consola Sony PlayStation 4

Punand gluma deoaprte credca pasionatii de joace ar trebui sa se orienteze spre console decat upgrade-uri de PC.


PlayStation®4 este mediul ideal pentru o experienţă de gaming interconectată, care oferă o grafică uimitoare, personalizare inteligentă, integrare socială şi noi caracteristici second-screen. Combinând experienţele de gaming captivante cu conţinutul preferat de divertisment digital şi exclusivităţile PlayStation, noul PS4™ se concentrează asupra gamer-ului.

Image

Inspirat de designerii de jocuri

PS4™ pune în centrul atenţiei jucătorul, livrând cele mai bune jocuri şi cele mai captivante experieneţe posibile pe această platformă. PS4™ le permite celor mai telentaţi producători de jocuri să-şi dea frâu liber creativităţii şi să extindă limitele gamingului actual datorită caracteristicilor tehnice avansate. PS4™ are în centru un chip special, care conţine opt nuclee x86-64 şi un procesor graphic de ultimă generaţie de 1.84 TFLOPS, combinat cu 8GB de memorie GDDR5 ultra rapidă. Aceste specificaţii uşurează sarcina de dezvoltare a jocurilor şi îmbogăţesc experienţa de joc disponibilă pe această platformă. Rezultatul constă în jocuri cu o grafică high-fidelity şi un gameplay captivant.


Image

Noul DUALSHOCK®4

Controller fără fir (wireless) Controller-ul DualShock®4 include inovaţii pentru a îmbunătăţi experienţa de joc, dintre care amintim un nou senzor six-axis şi un touch pad. Acestea oferă noi modalităţi de interacţiune cu jocurile. Noul buton Sharepermite înregistrarea de secvenţe de gameplay şi partajarea lor cu prietenii.

Image
ps4.PNG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
[KTK]LaCrImA
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 423
Joined: Fri Oct 09, 2009 12:39
Nume Real: Vali

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by [KTK]LaCrImA »

frumoasa jucarie poentru oameni mari , sa ii dai mosului adreasa mea poate poate...
“Mi-ai cerut sfatul si eu ti l-am dat. Care dintre noi a fost idiotul cel mai mare n-are rost sa discutam.”


Si eu as fi vrut sa ma inteleg cu ei, dar nu intelegerea ca de la stapan la sluga ci intelegerea intre oameni care se pretuiesc. O sa ii invatam ... sa ne pretuiasca!
fpz0r
Administrator
Administrator
Posts: 741
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Flo
Location: aici

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by fpz0r »

Huooo.... PC Gaming 4ever!=)) Consolele pot doar visa la ce pot face pc`urile B-)
Image
ariki
Administrator
Administrator
Posts: 1278
Joined: Sun Dec 19, 2010 23:21
Nume Real: Marian
Location: In gara...
Contact:

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by ariki »

Imi vine XBox one acum de craciun :))
warning   Warning
------------
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by Freak »

PC GAMING MASTER RACE!!!!!!!!!!!!!!
De ce sa te reprofilezi pe consola? Din banii cat costa o consola iti faci un PC care duce jocurile exact la fel ca si consola asta "new gen". Ramane modulara, deci il poti upgrada pe viitor. Inafara de jucat poti face orice. Editari foto/video etc. Singurul dezavantaj ar fi ca nu-l tii in camera cu televizorul de 60". Eh si sunt niste exclusivitati pentru console care chiar sunt jocuri bune, dar sa nu uitam si PC are destule :)

Oricum, sa te bucuri de PS4 al tau Titex, si tu Ariciule de xbone :P
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by TiTex »

si pe PS-ul il poti folosi la fel ca un PC ... pot sa-i pun tastatura, mouse , are browser , player blu-ray, aplicatii , etc etc :D
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
BoGdAnEl
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 648
Joined: Thu Jul 05, 2012 11:43
Nume Real: Bogdan
Location: Valcea

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by BoGdAnEl »

felicitari pentru achizitie sa te bucurie de ea ! :) :xmas: eu o sa imi iau un S4 dar mai am de asteptat :) daca apare S5 pana in vara o sa fie cachizitia mea :D
"Acum ca ai vazut ceea ce vroiai nu ma mai deranja"


..:::Ce faci acum:::...
..:::1.Esti pe net!:::..
..:::2.Esti pe forumul :::..
..:::3.Imi citesti semnatura!:::..
..:::5.Nu ai observat ca lipseste punctul 4 !:::..
..:::6.Tocmai ai verificat sa vezi daca exista punctul 4 !:::..
..:::7.Acum zambesti sau poate chiar razi !:::...
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by Freak »

S5 sigur apare pana in vara, in jur de aprilie va fi lansarea

Da Titex, il poti folosi, dar nu se compara. Pe PC oricum poti face mult mai mult :)

BTW, cumpara-ti fifa 14 si ma duc la tine sa ne jucam :)) Prostalaii astia de la EA, au facut Fifa 14 ptr PC dupa xbox360 si ps3, deci super naspa. Pe PS4 si XBone foloseste alt engine, mult mai bine pus la punct
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by VRossi »

Eu unul prefer un laptop de gaming... chiar daca pretul e din alta categorie.

Asa ca draga mosule, oriunde te-ai afla...

http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/ ... 3gb-black/" onclick="window.open(this.href);return false;

:))
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by TiTex »

apropo ... nu stiu cati intra pe Globu' lui TiTex , mai urmeaza anul viitor si asta http://titex.ilogicgroup.org/linux-valve-steamos/" onclick="window.open(this.href);return false;
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by Freak »

Daca cumparati ceva piese IT, va recomand mediadot.ro, au preturi foarte bune, si sunt de incredere :)
Yuri
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 66
Joined: Sat Apr 30, 2011 17:27

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by Yuri »

VRossi wrote:Eu unul prefer un laptop de gaming... chiar daca pretul e din alta categorie.

Asa ca draga mosule, oriunde te-ai afla...

http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/ ... 3gb-black/" onclick="window.open(this.href);return false;

:))
eu am un laptop asemanator si iti pot spune ca nu prea merita,pentru gaming iti recomand desktop
http://www.rozenit.tk" onclick="window.open(this.href);return false;
MadMan ILY
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 371
Joined: Sat Mar 14, 2009 17:21
Nume Real: Marius

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by MadMan ILY »

Nu am avut si nici nu ma tenteaza o consola, dar din ce am vazut la prietenii mei grafica unui joc e mult superioara fata de un pc.
Oricum eu sunt obisnuit cu tastatura desi mai caut o litera pierduta cateodata pe ea cand tastez ceva pe chat X_X .......Deci votul meu merge la .....P.C.
Prefer un pc bun in locul unei console :D
Vrea sa fie careva mosul meu 8-}
fpz0r
Administrator
Administrator
Posts: 741
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Flo
Location: aici

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by fpz0r »

Cum sa fie grafica mult superioara fata de un PC? Te-ai uitat ce placi video au consolele?

Nu o sa mai ajunga PC la grafica veci, chiar si cand vor scoate console cu placi grafice echivalente placilor de PC ca putere la momentul lansarii, asta va tine doar 1 an pana ies alte placi pe PC. Si oricum consolele s-au transformat in mini-pc`uri datorita hw din ele.

Uite aici ..
PS4 vs PC

Xbox One vs PC
Image
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Primesc cadou de mos craciun un PS4

Post by VRossi »

Yuri wrote:
VRossi wrote:Eu unul prefer un laptop de gaming... chiar daca pretul e din alta categorie.

Asa ca draga mosule, oriunde te-ai afla...

http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/ ... 3gb-black/" onclick="window.open(this.href);return false;

:))
eu am un laptop asemanator si iti pot spune ca nu prea merita,pentru gaming iti recomand desktop
Ce inseamna acel asemnator? Am testat un Lenovo IdeaPad Y510p cu Nvidia GT 750M SLI... si pot sa zic ca merge stas cam orice joc care ma tenteaza... Daca te referi ca nu merita banii... crede-ma ca pentru a construi un PC de nivelul laptopului de mai sus, oricum dai o gramada de bani. :) Cel mai bine e sa ai si desktop si laptop... dar daca ar fi sa aleg acum intre cele 2 as merge pe laptop, pentru portabilitate...
Post Reply