Flashbang...

Discutii generale, viata de zi cu zi, orice subiect care nu are un forum separat
Post Reply
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Flashbang...

Post by paX »

NU DATI VOLUMUL TARE!

Ar fi interesant sa avem pierderea temporara a auzului de la flashbang si pe serverul nostru - e posibil cu un plugin. A se nota, ca obiectivul camerei nu surprinde intru-totul efectele flashbangului. Din cate am citit te orbeste, ca si cand te-ai uita la o flacara de sudura (vezi o pata pe ochi), si te azurzeste. Daca o ti in mana poti sa ramai fara degete.

Old
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 155
Joined: Tue Jul 27, 2010 08:19

Re: Flashbang...

Post by Old »

de ce nu dar, din filmulet am observant zgomot mare, efectul de orbire redus; in CS-Go flashbang-ul are un efect devastator de exemplu.
Spor
„Niciodata nu te vei căi fiincă ai tăcut,
ci de foarte multe ori fiincă ai vorbit”
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Flashbang...

Post by Killaflo »

Cum zicea Old , flasbangu la CS GO ii la fel ca si la Source, te doare capu daca iei prea multe
CS Source

CS GO

Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Flashbang...

Post by paX »

Old,

Efectul de orbire e redus din cauza ca e filmat de o camera, care isi face refresh de multe ori pe secunda. Ochiul uman functioneaza altcumva si pt a-ti da seama cum functioneaza un flash-bang, ar trebui sa te uiti direct la el. Cum ziceam e ca si cand te-ai uita la o flacara de sudura mare, iti raman pete de lumina pe ochi.

In CS 1.6 am putea face urmatoarele:
- sunet care nu te mai lasa sa auzi ce se intampla in jur;
- miscat camera jucator, pt a-l dezorienta;
- diferite efecte luminoase (nu vor putea fi ca cele din GO sau Source, dar pot fi modificate)

Ceva de genul. Bineinteles, sunetul va fi inlocuit cu ceva mai putin deranjant:



Sau am putea doar sa adaugam un sunet asemantor, care nu te mai lasa sa auzi ce se intampla in jur.
matachemacelaru
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 103
Joined: Sat Jul 02, 2011 14:47

Re: Flashbang...

Post by matachemacelaru »

cumva ai putea face sa vezi in frameuri ? gen 2 sec sa sacadeze + alb opacity 50% ...sper ca intelegi ce zic ....+ si sunetul cred ca ar putea fi copiat direct din cs go. orisicum ar trebui facute 2-3 modele si facut un poll pe forum. gen faci 3 demo-uri, postate aici, si facem un poll sa votam care ar fi cel mai indicat.
txz
Newbie
Newbie
Posts: 73
Joined: Thu Mar 19, 2009 19:54
Nume Real: Bogdan
Location: Cluj- Napoca
Contact:

Re: Flashbang...

Post by txz »

buna idee matache (sa vezi in frameuri)!
sa facem poll!
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Flashbang...

Post by paX »

Ideea era sa fac niste demo-uri cand prind o clipa libera, cu mai multe efecte. Ideea prezentata in filmul atasat mai sus mi se pare interesanta, caci duce la confuzie, iar flashbang-ul chiar are rolul de a induce in eroare.

Voi vedea ce avem la dispozitie.
Post Reply