Dub FX

Post Reply
aka.Tataru

Dub FX

Post by aka.Tataru »

Tipu' acesta inregistreaza vocal toate sunetele(beatbox) intr-un "loop station" si le combina with a little bit of harmony,cum zice el :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=u0dlH7wS ... re=channel[/youtube]

Daca ar interpreta in Piata Unirii din Cluj, oare ar ramane fara scule intr-o juma' de ora sau l-ar huidui lumea ?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UiInBOVH ... re=channel[/youtube]
ivascanu

Re: Dub FX

Post by ivascanu »

remix-uri din gura :D
ZeitzzA

Re: Dub FX

Post by ZeitzzA »

Din cauza ca nu vor sa lucreze casele de discuri cu ei si invers, ajung sa cante in strada si sa isi vanda cd-urile asa, in TIMISOARA am vaz un grup de 4 studenti la conservator cantau tot asa, hip hop, in fata operetei dar a venit o echipa de la politia comunitara si ia urcat in dube pt ca nu aveau autorizatie de la primarie :| si acsa la mine la Alba Iulia au venit mexicani aia imbracati in indieni si au cantat, oricum f tare!!! :-bd
fpz0r
Administrator
Administrator
Posts: 741
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Flo
Location: aici

Re: Dub FX

Post by fpz0r »

Tare..
Image
aka.Tataru

Re: Dub FX

Post by aka.Tataru »

ZeitzzA wrote:Din cauza ca nu vor sa lucreze casele de discuri cu ei si invers, ajung sa cante in strada si sa isi vanda cd-urile asa, in TIMISOARA am vaz un grup de 4 studenti la conservator cantau tot asa, hip hop, in fata operetei dar a venit o echipa de la politia comunitara si ia urcat in dube pt ca nu aveau autorizatie de la primarie :| si acsa la mine la Alba Iulia au venit mexicani aia imbracati in indieni si au cantat, oricum f tare!!! :-bd
Nu stiu ce sa zic...trebuie totusi o ordine si pe spatiul public, adica nu-i nici ok sa se apuce oricare sa cante si sa-si vanda marfa unde-l apuca chefu ,e.g. manele =)). Baietii aceia din Timisoara, vreau sa cred ca nu s-au interesat sa-si procure o asemenea autorizatie din partea Primarie si nu ca procurarea autorizatiei este greu de obtinut sau ilegal :).
ShAdE

Re: Dub FX

Post by ShAdE »

misto. au talent :)
ZeitzzA

Re: Dub FX

Post by ZeitzzA »

Dupa ce am lucrat 6 luni aici la primarie, crede-ma i f greu, incredibil de greu, ai nevoie de autorizatie de la urbanism, de la serviciul tehnic, trebuie sa formulezi cereri de aprobare si pe urma chiar sa fie aprobate :)), trebuie formulata o mapa care dupa nenumarate excursii sa ajunga si pe masa primarului, cat de tare o sa cante, unde, cat, scopul,etc 8-|, pana la urma tot o iau...dupa ceva timp, ar trebui sa fie si politistii astia mai indulgenti, adica totusi is studenti si nu au posibilitati... sau pur si simplu o fac din placere.Conceptul asta de street music i f tare, pacat ca ai nevoie de atatea magarii si mai dai si peste pensionari obositi :))
Last edited by ZeitzzA on Fri Feb 26, 2010 15:23, edited 1 time in total.
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Dub FX

Post by WoLvA »

mai bine o lasi balta :)) ii tare tipul. are talent
Image
ch!0
Rookie
Rookie
Posts: 290
Joined: Thu Aug 14, 2008 21:39
Nume Real: Raducu
Location: Transilvanya

Re: Dub FX

Post by ch!0 »

e foarte tare tipu'.pe afara lumea l-ar aplauda si ar fi multumiti de show-urile lui...la noi intr-o piata oare cum s-ar numi...hmmm :-? "mult zgomot pt nimic" parca?
Image


"Semianalfabetismul cu influente subtile de agramat e perfect intentionat."
Post Reply