Cele 7 Minuni Ale Comunismului

bancuri, perle, culmi, aberatii, tot ce tine de caterinca
Post Reply
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Cele 7 Minuni Ale Comunismului

Post by TiTex »

1. Toti aveau de lucru;
2. Desi toti aveau de lucru, nimeni nu muncea;
3. Desi nimeni nu muncea, planul se facea;
4. Desi planul se facea, nimic nu se gasea;
5. Desi nimic nu se gasea, toti aveau;
6. Desi aveau, toti furau;
7. Desi toti furau… nimic nu lipsea!
De ce nu ne-o fi placut?
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Cele 7 Minuni Ale Comunismului

Post by WoLvA »

ca nu aveam ce manca :)
Image
ShAdE

Re: Cele 7 Minuni Ale Comunismului

Post by ShAdE »

aveam ce manca, dar totul era cu portia, plus ca securitatea controla tot. nu puteai respira fara ca ei sa stie sau fara permisiunea lor :) . acuma sunt de toate fara limita dar nu avem bani sa cumparam. si totusi... de ce nu ne-a placut? bani erau, locuri de munca erau, case si apartamente puteai sa iti cumperi, masini la fel(stateai la rand pentru ele, dar ti le permiteai)... dar nu.... huuuooo "Jos Ceausescu","jos comunismul" huuuoooo... si totusi parca parca daca facem o comparatie.... cu ce a fost si ce este... in multe aspecte am coborat in loc sa urcam(ce am spus cred si asta nu inseamna ca sunt comunist :P, e doar punctul meu de vedere)
Last edited by ShAdE on Thu Jan 28, 2010 23:25, edited 1 time in total.
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Cele 7 Minuni Ale Comunismului

Post by TiTex »

ShAdE wrote:aveam ce manca, dar totul era cu portia. plus ca securitatea controla tot. nu puteai respira fara ca ei sa stie sau fara permisiunea lor :) . acuma sunt de toate fara limita dar nu avem bani sa cumparam. si totusi... de ce nu ne-a placut? bani erau, locuri de munca erau, case si apartamente puteai sa iti cumperi, masini la fel(stateai la rand pentru ele, dar ti le permiteai)... dar nu.... huuuooo "Jos Ceausescu","jos comunismul" huuuoooo... si totusi parca parca daca facem o comparatie.... cu ce a fost si ce este... in multe aspecte am coborat in loc sa urcam(ce am spus cred si asta nu inseamna ca sunt comunist :P, e doar punctul meu de vedere)
ba, voi nu vedeti ca ii caterinca ? ... ce dracu postati aici lectii de viata din regimul comunist ?

P.S. si nu imi raspundeti la intrebare ... ci pur si simplu nu continuati idea lui ShadE ca le sterg toate posturile
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
Post Reply