Banner I.G.

Poze,peisaje,avatar,creatii proprii
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Banner I.G.

Post by TiTex »

Killa, imaginea din al 2-lea link este cam acelas lucru ce a posat ariki mai sus

DzR , asa ti-am trimis shape-ul cu i-ul ala iesit ? sau ai incercat sa-l refaci de la 0 ... daca ai incercat sa-l refaci de la zero si literele sunt pe doua layere diferite si incerci sa le pui una peste alta oricat ai incerca nicicum nu va da bine , am incercat si eu asa si nu puscau in nici un fel , dar am gasit o metoda sa le combin folosind un singur layer adica I-ul si G-ul fac parte din acelas bloc de text nu sunt separate.
dupa cum vezi literele sunt contopite ... poate si perspectiva face sa nu-ti sara asa in ochi ca si cand ti-ar arata cineva degetul mijlociu
Image
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
DzR
Newbie
Newbie
Posts: 68
Joined: Sun Nov 15, 2009 00:08
Location: Cluj

Re: Banner I.G.

Post by DzR »

@paX Culorile sunt cel mai usor de schimbat, nu asta ar fi problema. Oricum am si zis ca nu mi-a placut in mod special ce a iesit si tinant cont ca sunt 40-50% terminate nu mi-am batut capul prea mult. Cand vine un client la mine si imi zice vreau X, eu le fac un concept, o schita si daca le place forma, ideea generala sau vazand ce am facut le vin alte idei in cap, imi zic si eu construiesc pe baza lor. Putine sunt cazurile in care fac exact la ce se gandea omul cand a facut comanda.

@Titex: Ziceam mai sus ca astea ultimele au fost o incercare de acum cateva saptamani, si oricum sunt neterminate. Voiam sa incerc sa bag putin contrast in logo-ul actual, dar nu mia placut si le-am lasat balta.

Stiu cum pare, vine unu dezere, pe forum, cu 40 de posturi in 3 ani de zile si ne spune noua ce ar trebui sa facem si ne si plictiseste cu posturi kilometrice pe deasupra :)) .

Imi dau seama ca nu am activat prea mult pe aici dar sunt cu IG de pe vremea hubului, si joc cu pauze pe server de vreo 3-4 ani.
Eu unul as vrea sa vad forumul asta mai populat decat e acum. Am vrut asta sa fie primul pas spre populare, o schimbare de look. Nu ca m-ar deranja prea tare cum arata acum, dar de regula o schimbare (relativ) radicala are mai tot timpul efectul de a face un spike in numarul userilor, vechi si poate noi, care (re)vin pe forum.

Tinand cont ca IG are un rank PR2, e destul de vizibil pe google, si cu putina activitate si content de calitate din partea userilor existenti ar putea aduce mai multi useri aici, sau macar un Pagerank mai bun. Tutoriale, discutii despre jocuri, stiri IT, etc aduc pe site useri si raman daca vad ca este activitate si oameni de calitate.

Pe langa asta mai e si social media (facebook ,twitter, steam etc,) de fapt cam tot ce tine de SEO. Eventual cumparat spatiu de reclama pe alte site-uri cu profil asemanator pentru inceput, eventual un schimb de link-uri. Sa fie introduse reclame de la adsense aici sau creat un spatiu unde sa-si poata pune altcineva reclama. Adica o suma de bani oricat ar fi ea, nu cred ca strica si poate fi folosita pentru plata serverelor sau a viitoarelor proiecte/concursuri IG.

Parerea mea
Image
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Banner I.G.

Post by TiTex »

nu conteaza cate posturi sau cat ai activat daca are cineva ceva de zis nu-l opreste nimeni

nu prea cred ca o schimbare de look este solutia pentru "populare" plus ca sunt utilizatori destui inregistrati dar prea putini au ceva de zis si foarte putini mai dau pe forum dupa ce se inregistreaza
poate ca nu ii intereseaza gaming-ul sau probabil multi se inregistreaza asa doar de kiki

topic informativ pentru tine http://www.ilogicgroup.org/viewtopic.php?f=3&t=693" onclick="window.open(this.href);return false; si nu numai :)

NU ma intereseaza schimbul de link cu alte siteuri cu profil asemanator , si este spatiu pe forum daca altcineva vrea sa-si faca reclama aici ... daca nu este nu mi-e greu sa fac.
N-am chef sa ma ocup de profile pe siteuri de socializare , nici macar profil personal nu am decat pe youtube iar google adsense iasa din discutie pentru ca e banat domeniul.

anyway , sa revenim la subiect... banerul care mi l-ai trimis pe mail e perfect :)
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
Post Reply