Calator in timp ?

Discutii generale, viata de zi cu zi, orice subiect care nu are un forum separat
Post Reply
Osiris
Administrator
Administrator
Posts: 263
Joined: Mon Nov 19, 2007 01:00

Calator in timp ?

Post by Osiris »

Am gasit un articol interesant: http://www.crimetime.ro/paranormal/cala ... aplin.html.

Opinii, pareri? :D
MadMan ILY
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 371
Joined: Sat Mar 14, 2009 17:21
Nume Real: Marius

Re: Calator in timp ?

Post by MadMan ILY »

neahhh.......telefon nu avea cum sa fie ca doar nu erau stalpi de semnal sau retele de telefonie mobila atunci..poate un fel de statie ce functiona prin unde radio sau asa ceva... cred ca existau pe-atunci.....altfel numi explic decat daca nu era vreo ticnita ce vorbea singura pe strada cu tocul de la stilouri sau ochelari la ureche :)) :lol:
Osiris
Administrator
Administrator
Posts: 263
Joined: Mon Nov 19, 2007 01:00

Re: Calator in timp ?

Post by Osiris »

Nu neaparat un telefon, ci, cum zici si tu, un aparat de emisie-receptie. De obicei ticnitii sunt neingrijit imbracati si aia/ala nu parea sa fie in categoria aia.
NeoVirus

Re: Calator in timp ?

Post by NeoVirus »

Este un filmulet pe net cu toata faza asta. Persoana care a descoperit omul din film care cica ar vorbi la telefon spune ca pe vremea aceea nu existau telefoane cu atat mai putin statii de emisie receptie. Nu s-au inventat, si banuiesc ca de aceea erau filmele mute, pt ca transmisia prin sunet s-a descoperit mai tarziu.:)

Iar daca ar fi cu adevarat un calator in timp sa fim seriosi, a descoperit calatoria in timp si nu poate purta o discutie prin telefon ? Stiu ca suna putin aberant dar...cine stie cate lucruri s-au inventat despre care nu stim noi.:)
Osiris
Administrator
Administrator
Posts: 263
Joined: Mon Nov 19, 2007 01:00

Re: Calator in timp ?

Post by Osiris »

Neovirus, timpul nu e liniar, doar noi il percepem ca fiind asa. Einstein a spus-o. Si nu inteleg ce vrei sa spui cu "nu a fost inventat". Ce legatura are capra cu varza? Da, daca era un calator in timp, putea sa aiba la dispozitie tehnologia necesara pentru a vorbi, indiferent de ce mijloace de comunicare existau la acea vreme.
NeoVirus

Re: Calator in timp ?

Post by NeoVirus »

Ma refeream la faptul ca pe vremeea aceea nu erau statii de emisie receptie, ceea ce afirma MadMan ILY "poate un fel de statie ce functiona prin unde radio sau asa ceva..."

Stiu ca nu este liniar:P se vede ca te uiti la Discovery sau la National :D
pepsiku
Newbie
Newbie
Posts: 120
Joined: Thu Oct 09, 2008 22:25

Re: Calator in timp ?

Post by pepsiku »

Foarte tare.Nici nu stii ce sa zici.
Post Reply