cel.ro

Site-uri interesante , utile sau proprii (let''s see them)
Forum rules
Fara situri XXX
Fara siteuri care au legatura cu cstrike sau dc++
Fara siteuri/linkuri la care e nevoie sa te inregistrezi pentru a le accesa
Post Reply
ariki
Administrator
Administrator
Posts: 1278
Joined: Sun Dec 19, 2010 23:21
Nume Real: Marian
Location: In gara...
Contact:

cel.ro

Post by ariki »

Sincer, o firma foarte de CACA! Daca e vorba sa platesti, in secunda 2 iti ia bani, dar cand e vorba sa iti dea banii inapoi... lipsa.. Eu am cumparat de la ei o placa de baza, 2 placute ram, si o placa video. Placa video functiona placa de baza nu. Asa ca am trimis-o inapoi, m-au sunat si mi-au spus ca totul e ok, produsul se incadreaza in conditiile de returnare.. Si ca in MAXIM 30 de zile voi primi banii inapoi... Ok trec 25 de zile, ma duc la ei la sediu.. Ghici ce? Nu ei se ocupa de ramburs, ci patronul lor (faza dura e ca au banca la 5 metri de ei), si ca nu au trecut zilele necesare platii. Am zis ok.. Acuma suntem in 1, au trecut deja 30 si ceva de zile si P**a banii.. Acum am trimis-o pe prietena la ei la sediu sa vada ce se intampla.. Daca nu-mi intra banii pe card pana ajung eu in Romania, fac tiganie mare cu ei. Deci in concluzie daca vreti sa luati ceva de la ei sa va duceti personal acolo si sa verificati produsele, ori nu mai luati de la ei.

Editare.

Sa nu ziceti ca sunt nebun... citit aici
warning   Warning
------------
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: cel.ro

Post by WoLvA »

cei din cluj avem noroc cu http://www.Intend.ro" onclick="window.open(this.href);return false; . sunt profesionisti .
Image
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: cel.ro

Post by TiTex »

nici cu emag nu mi-e rusine :)
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
fpz0r
Administrator
Administrator
Posts: 741
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Flo
Location: aici

Re: cel.ro

Post by fpz0r »

Wolvarine wrote:cei din cluj avem noroc cu http://www.Intend.ro" onclick="window.open(this.href);return false; . sunt profesionisti .
Nu stiu ce fac astia de la intend dar sunt cam invizibili pe piata, nici site-ul nu mai e la zi de ceva vreme. Majoritatea produselor nu sunt nici macar la comanda disponibile, iar la produse nou aparute bate vantul.
Image
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: cel.ro

Post by WoLvA »

TiTex wrote:nici cu emag nu mi-e rusine :)
inca nu am cumparat de la emag dar de fiecare data cand am cautat ceva la intend era mai ieftin. un + pt intend
La emag imi place ca ofera discounturi pt produsele resigilate sau care au probleme vizuale .
fpz0r wrote:Nu stiu ce fac astia de la intend dar sunt cam invizibili pe piata, nici site-ul nu mai e la zi de ceva vreme. Majoritatea produselor nu sunt nici macar la comanda disponibile, iar la produse nou aparute bate vantul.
intradevar sunt multe produse care nu sunt pe stoc si nici la furnizori nu sunt .
Image
ariki
Administrator
Administrator
Posts: 1278
Joined: Sun Dec 19, 2010 23:21
Nume Real: Marian
Location: In gara...
Contact:

Re: cel.ro

Post by ariki »

Ghici ce? A fost prietena mea la ei de 3 ori pana acuma.
Prima data:
- au spus ca nu au primit nici un email (emailul il am inca in casuta de exepdiate)..
A doua oara:
- (dupa ce le-am trimis inca o data emailul si l-am retrimis de doua ori sa fiu sigur ca il primeste), mi-au spus ca inca nu l-au primit.. si l-am trimis defata cu ea emailul, au spus ca e din cauza ca am mai pus un "l" , la cel.ro . Pai bine ma, cand le-am trimis sezisare pentru produsele care nu functionau mi-au raspuns si au spus sa trimit la un email, am dat copy paste, nu cred ca si windows gresete cu aceasta functie de copiere - lipire laso' naiba
A treia oara:
- Mi-au raspuns la email si au spus ca o sa vorbeasca cu "patronul" lor sa trimita bani mai repede, si ca isi cer scuze pentru intarziere

Acestea fiind spuse, daca vreti sa stati dupa iei o luna, doua si ceva (ca inca nu am primit bani inapoi), cumparati de la ei.. Numai zic, multe persoane care au comandat o groaza de chestii, si le-au trimis cu totul altceva :-j ..

P.S. ma jur ca daca nu imi primesc, bani inapoi (nu sunt chitros dar gestul lor de nesimtiti si cu cati oameni o mai facut asa), apelez la protectia consumatorului. Chiar daca consum niste banuti, am destule dovezi ca sa ii dau jos, plus multi oameni care au patito si deschid si o petite online! Aoleu cate as face :)) oricum mai astept pana pe 25 cand ajung in romania, daca nu rezolva nici pana atunci ma apuca crizele rau..
warning   Warning
------------
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: cel.ro

Post by WoLvA »

pur si simplu isi bat joc de clienti :(
Image
Freak
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 711
Joined: Fri Jun 26, 2009 17:28
Contact:

Re: cel.ro

Post by Freak »

eu am cumparat de la emag. am comandat joi, vineri m-am si dus sa ridic produsul :D
irlandezul
Newbie
Newbie
Posts: 74
Joined: Thu Oct 22, 2009 18:24

Re: cel.ro

Post by irlandezul »

Mai nou prefer atex in loc de intend .
Apropo , am o tastatura luata anul asta de la intend , http://www.intend.ro/tastatura-ms-sidew ... agb-00014/" onclick="window.open(this.href);return false; .
Mi sa rupt tasta KP_INS in doua . Am ceva sanse sa rezolv la garantie ? Tastatura e ca noua , am folosit-o doar 2-3 luni .
Tasta , datorita faptului ca Key-Padul e detasabil , e mai departe de sageti , aveam bind "KP_INS" "+attack2" si jucand Gungame cand dadeam lama apasam doar pe capatul ei , ca nu luam mana de deasupra sagetilor ... Si in loc sa culiseze in locas cred ca sa agatat si sa crapat , plasticul e foarte subtire ...
ariki
Administrator
Administrator
Posts: 1278
Joined: Sun Dec 19, 2010 23:21
Nume Real: Marian
Location: In gara...
Contact:

Re: cel.ro

Post by ariki »

Cred ca au si ei niste reguli in ceea ce priveste garanatia, uitate pe factura de la ei ca ar trebuii sa scrie conditiile de garantie.. Daca nu, dute la ei, daca sunt prin apropiere nu ai nimic de pierdut!
warning   Warning
------------
Post Reply