Unde fac cerere DNS?

Sugestii sau reclamatii in legatura cu forumul/siteul nostru
LOL
Newbie
Newbie
Posts: 8
Joined: Sun Apr 20, 2014 22:45
Nume Real: Ionut
Location: Rm.Valcea
Contact:

Unde fac cerere DNS?

Post by LOL »

Unde fac cerere DNS?
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by paX »

Trebuie sa specific ca doresti pentru un server nou pe care vrei sa-l aduci in comunitate. Ti-am sters celalalt topic unde ziceai chestia asta, pentru ca ai postat de 2 ori. Cel mai indicat e sa vorbesti cu TiTex.
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by TiTex »

1. ... cine esti si ce doresti ?
2. pe unde locuiesti tu nu se saluta inainte de a incepe o conversatie ?
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
BoGdAnEl
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 648
Joined: Thu Jul 05, 2012 11:43
Nume Real: Bogdan
Location: Valcea

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by BoGdAnEl »

Bine ma Ionute :) . Bine ai venit in comunitatea noastra >:D< . Vi azi la fotbal ? :))
"Acum ca ai vazut ceea ce vroiai nu ma mai deranja"


..:::Ce faci acum:::...
..:::1.Esti pe net!:::..
..:::2.Esti pe forumul :::..
..:::3.Imi citesti semnatura!:::..
..:::5.Nu ai observat ca lipseste punctul 4 !:::..
..:::6.Tocmai ai verificat sa vezi daca exista punctul 4 !:::..
..:::7.Acum zambesti sau poate chiar razi !:::...
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by WoLvA »

Noroc cu Bogdanel. Asa inteleg de unde ii , cati ani are , cu ce se ocupa LOL
Image
Andu
Rookie
Rookie
Posts: 266
Joined: Wed Dec 19, 2012 22:15
Nume Real: Alexandru
Location: Rm.Valcea

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by Andu »

Are 14 anisori, e din Rm. Valcea, il cheama Ionut Carsoveanu si vrea sa isi puna server-ul pe aceasta comunitate! Are nevoie de avocat baiatu`
PS. E cam Blegut! Dar nu-i bai :)) :ilogiclove:
WALLER
LOL
Newbie
Newbie
Posts: 8
Joined: Sun Apr 20, 2014 22:45
Nume Real: Ionut
Location: Rm.Valcea
Contact:

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by LOL »

Ba Andule.. :)
Scuze ca nu am zis salut,m-a grabeam,deoarece lucram(modificam,sunt incepator in scripting)un plugin.Deci,salut! >:D<
Si da,vreau sa vin cu serverul in comunitate :D
Titex,astept id-ul tau ;) :D
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by paX »

Ce fel de server?
LOL
Newbie
Newbie
Posts: 8
Joined: Sun Apr 20, 2014 22:45
Nume Real: Ionut
Location: Rm.Valcea
Contact:

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by LOL »

Clasic,dar ma gandesc sa il fac alt mod
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by VRossi »

Cu siguranta nu avem nevoie de inca 1 server clasic. Ar fi o treaba probabil sa avem din nou un server de GG/Deathrun; pentru amatorii de asa ceva. Totusi, serios vorbind nu cred ca sunt sanse mari sa fie introdus si serverul tau in comunitatea IG. Varsta si faptul ca esti nou sunt niste obstacole greu de trecut in opinia mea si probabil si a celorlalti.
LOL
Newbie
Newbie
Posts: 8
Joined: Sun Apr 20, 2014 22:45
Nume Real: Ionut
Location: Rm.Valcea
Contact:

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by LOL »

Ce conteaza varsta,daca intri pe serverul meu,sa vezi ce misto e...
Cat am muncit la el,am fct pluginuri etc.
NU varsta conteaza,ci gandirea!
Acum ramane la atitudinea Administratorilor sa decida
BoGdAnEl
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 648
Joined: Thu Jul 05, 2012 11:43
Nume Real: Bogdan
Location: Valcea

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by BoGdAnEl »

bine tu Crusoveanu ;) ( TAXU E CAMATAR =)) )
"Acum ca ai vazut ceea ce vroiai nu ma mai deranja"


..:::Ce faci acum:::...
..:::1.Esti pe net!:::..
..:::2.Esti pe forumul :::..
..:::3.Imi citesti semnatura!:::..
..:::5.Nu ai observat ca lipseste punctul 4 !:::..
..:::6.Tocmai ai verificat sa vezi daca exista punctul 4 !:::..
..:::7.Acum zambesti sau poate chiar razi !:::...
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by SAAB »

Off-topic obiectiv:
Bogdanel, tu sigur ai inteles care e rolul acestei discutii si cum trebuie ea abordata? Intreb si eu din curiozitate...
On-topic:
Un alt sv nu isi are rostul decat daca aduce elemente complet diferite fata de cel actual caz in care nu ar mai fi "clasic" (cel putin asa imi imaginez). Privind dintr-un punct de vedere relativ impartial o "gura de aer proaspat" nu ar strica dar trebuie facuta cu cap toata treaba. Asta inseamna o cooperare f buna intre administratori precum si o delimitare a drepturilor, obligatiilor si responsabilitatilor ce decurg din acest pact sa-i zicem. Acea cooperare ar trbuii sa se bazeze exact pe ce cred eu ca lipseste si anume maturitate (emotionala, psihica, cognitiva). Problema nu poate fi rezolvata decat printr-o buna cunoastere, cunoastere ce nu poate veni decat cu trecerea timpului si interactiunea permanenta intre cele doua parti. Din punctul meu de vedere decizia sta in mainile celor avizati.
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by paX »

LOL,

Inainte sa te apuci sa faci orice produs (in cazul asta serverul), este o idee buna sa consulti piata, sa vezi care sunt nevoile ei si sa produci in functie de nevoie. Noi deja oferim un server clasic "pietii", iar inca unul ar fi redundant.

Poate un server de gun-game are fi mai binevenit. A mai fost in trecut si a fost destul de populat.
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: Unde fac cerere DNS?

Post by Slay3r »

Cine nu vrea sa citeasca tot romanul asta de mai jos. Un scurt rezumat : nu sunt de acord cu un alt server de cs 1.6, poate un server de CS:GO.
TiTex wrote:1. ... cine esti si ce doresti ?
2. pe unde locuiesti tu nu se saluta inainte de a incepe o conversatie ?
1. Prima impresie conteaza de cele mai multe ori, dar se poate schimba cu timpul.
LOL wrote:Ce conteaza varsta,daca intri pe serverul meu,sa vezi ce misto e...
Cat am muncit la el,am fct pluginuri etc.
NU varsta conteaza,ci gandirea!
Administratorilor sa decida
2. Varsta ? Ideea este urmatoare varsta conteaza foarte mult (dar depinde cat de repede te maturizezi). Ionut poate tie, lui Bogdan, lui Andu si celor de varsta ta le place server-ul facut de tine, dar te-ai gandit ca nu toti gandim la fel si poate avem alte gusturi ?
3. Serverele de counter strike in ultima perioda pierd playeri pe zi ce trece. Din mai multe motive : o versiune mai noua a jocului counter strike 1.6 (CS:GO), alte jocuri, trecerea anilor (jocul este din 2000 ... ) etc.
4. Nu stiu de ce resurse financiare dispui tu, dar eu iti dau un sfat daca tot vrei sa investesti niste bani in servere de jocuri, ai face bine sa investesti in ceva de viitor. Nu de alta, dar cand iti vei da seama ca ai bagat atatia bani in servere de jocuri si nu este cine sa se joace ...

Eu nu as fi de acord cu un alt server de cs pe comunitatea IG (aicea nu este vorba despre tine Ionut). Nu stiu cati dintre voi jucati cs-ul doar pentru ca va place jocul cu adevarat sau pentru ca interactionati cu alti oamenii, prieteni si va simtiti bine in preajma lor. Eu nu ma joc cs ca sa ajung in top 15 sau sa ma concentrez la joc si sa fac cele mai multe killuri (desi imi place sa joc organizat la sunet si omor cati mai multi adversari posibil). Dar mie imi place sa joc cs pentru ca trece timpul si ma simt bine cu voi cei de pe IG ( de la injuraturile lui Scuby (si cererea de ungag apoi :)) ) pana la tachinarile lui pax sau o simpla conversatie, sau multe alte lucruri ). Si aicea am vrut sa ajung, asa cum nu imi place sa joc dota 2 singur si mai bine astept sa termine ceilalti meciul si apoi sa jucam impreuna (dar de cele mai multe ori pierdem :)) cand jucam impreuna, dar macar ne distram), nu mi place nici situatia actula de pe server pentru ca trebuie sa plateasca cineva boost ca sa fie serverul "populat" si sa joc cu foarte multi straini care pleaca la fel de repede cum au si venit.
Deci dupa parerea mea singurul server cu care as fi de acord ar fi un server de CS:GO + ca multi aveam jocul, dar putini ne jucam (ultima data cand m-am jucat CS:GO a fost cand m-a chemat freak sau ariki nu mai tin minte).
Last edited by Slay3r on Tue Apr 22, 2014 15:35, edited 1 time in total.
The ability to speak does not make you intelligent .
Locked