Black Friday

Discutii generale, viata de zi cu zi, orice subiect care nu are un forum separat
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Black Friday

Post by paX »

Eu ma uitam la lumia 730. Dar n-are 4G. 735-ule are 4G dar nu e la reducere.... Oricum, probabil ca Rossi doarme linistit acum langa telefonul sau, fara sa-i pese de ce zice Hannibal, invidiosul. :D
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: Black Friday

Post by SAAB »

:)) ii vine telefonul peste cateva zile, cred ca de luni incolo are ceva sanse si asta daca nu e ceva calareala locala la firmele de curierat. Daca esti atent, termenele de livrare nu sunt aceleasi cand primesti confirmarea comenzii si proforma, nu 24/48 ore ci pana al o saptamana. :))
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Black Friday

Post by paX »

De la emag eu am primit tot timpul a 2-a zi, mai putin in cazul in care am amanat eu livrarea.
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: Black Friday

Post by SAAB »

Si de "black friday"? :))
Anul trecut la firma de proiectare, au ajuns cu o saptamana mai tarziu 5 calculatoare, 5 monitoare, perifericele aferente si doua console xbox (ne relaxam cat muncim...... ca asa e productivitateea ridicata....) .
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Black Friday

Post by VRossi »

Am primit SMS ca-l voi primi maine in principiu... acum sa vedem. Ideea e ca am comandat in primele 5 minute deci sunt prioritar... Altii care au comandat (nu telefonul mentionat) dupa 1-2 ore au ramas pe luni-marti din ce mi-au spus.

Nu sunt fan Windows Phone... la fel cum nu eram fan Apple. Eu ma impac bine cu android-ul. Am avut de ales intre Nexus 5 (1200 RON) si Iphone 5S. Cum zicea si paX... iphone 5S are "valoare". Pot oricand sa-l vand la 2000+ RON (surprinzator, am primit deja oferte care bat spre pretul asta la locul de munca), insa nu am sa fac asta. Eventual il fac cadou prietenei...

Cat despre mentalitatea unora... daca voi nu aveti treaba cu IT-ul, nu inseamna ca toti trebuie sa fie la fel. Eu cu asta ma ocup... toti colegii, incepand de la callcenter si terminand cu ce vreti voi m-au invidiat pentru "reusita". :)

P.S.: SAAB... asa ca o paranteza, pentru tine si cs-ul pe steam e scump. :)
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Black Friday

Post by Killaflo »

Buna alegere Rossi bine ai venit printre mancatorii de mere =)) , cel putin de 4 ani n-am avut nicio problema cu 4s de un an am 5s la fel nicio problema, sistem de operare foarte stabil, la 4s scot undeva la 14000 de puncte pe antutu benchmar, la 5S cica amazing scor de 40.089, pe primu loc IpadAir cu 42.000.
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Hannibal
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 615
Joined: Sun Oct 05, 2008 10:11
Nume Real: Ionut
Location: Behind your FireWall
Contact:

Re: Black Friday

Post by Hannibal »

Pax nu mai nimerit cu invidia. Niciodata nu mio placut iphone, raportat la calitate/utilitate/pret nu isi justifica pretu ala de 20-40 milioane in functie de model. Gasesti acelasi lucru la pret mai ieftin. Same shit new package. Imi place intradevar designu la el da nu pot sa dau atatia bani pe un telefon doar ca arata bine.
Don't hate the H hate the game
Image
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: Black Friday

Post by Pixar »

Sa stiti ca au fost chiar preturi ok la unele produse azi. In special televizoare, telefoane, chiar si la unele electrocasnice mari de "firma".

Eu stiam preturile de ieri dimineata in general, si mi-am cam rezolvat cunostintele cu produsele la pret bun, la fel si colegii cu cunostintele lor, ba chiar cand frima a aniversat 20 de ani acuma o luna am cumparat ceva televizoare si magarii la pret "bomba" si le-am pasuit mai incolo facand ceva banuti":)

Dupa cuma am vazut si emag si flanco altex au avut preturi bune pe unele produse, dar stocul sa evaporat aproape instant:) dupa cum am prognozat.

De ex la noi ieri dimineata era o combina Samsung No frost, ce se misca pe la 1599-1799 depinzand daca era in promotie, depozit vreo 300 de bucati, ieri seara cand am verificat erau vreo 140 desi teoretic inca pretul era cel mare:) Azi dimineata Stoc Epuizat:)

Felicit pe Rossi, ca a reusit sa comande telefonul, era la un pret extraordinar, desi sincer si eu is oldschool, si cel mai mult am dat vreo 700 de lei pe un telefon, si ala cu greu, nu ma prea lasa inima.

Eu folosesc telefonul mai mult pentru ceas sincer:))


Ps: Am dat azi un epilator la pretul de 1.999, am ramas surpins pe ce dau banii oamenii, si aproape am rabufnit in ras cand am auzit ce vrea domnisoara care sincer nu cred ca avea mai mult de 17 ani:)In fine, fiecare face cu banii parintilor ce vrea:)
Image
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Black Friday

Post by paX »

Glumeam doar, Han. :)

Sunt in parte de acord cu tine. Multi il iau doar pt imagine (zic in general, nu de cineva in particular), dar pana la urma fiecare face ce doreste cu banii. Eu prefer sa fiu mai pragmatic. Nu-mi iau casa cu 10 camere daca imi ajung 2. Din ciclul "Esti roman daca....".

Cum mie-mi place sa fiu pragmatic, lu' altu' ii place sa fie in centrul atentiei.
WoLvA
Administrator
Administrator
Posts: 1562
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Lory

Re: Black Friday

Post by WoLvA »

n-am gasit nimic interesant de black "freeday" . mi-am luat un hdd de 1 tb si un router. chiar am reusit sa prind primele minute cand au dat drumul la site la emag.

Sa ai noroc de telefon Rossi.
Image
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: Black Friday

Post by VRossi »

Multam WoLvA. Acum ca au trecut cateva zile de la blackfriday-ul nostru, eu zic sa ne pregatim de blackfriday version 2... adica cel din afara. Daca aveti oferte demne de mentionat eu zic sa continuam tot aici:

Deocamdata vad ca cei de la EA au postat cateva reduceri, insa nu vad nimic interesant:

https://www.origin.com/en-ie/store/deal ... riday-sale" onclick="window.open(this.href);return false;

Pentru steam avem si topic special... http://www.ilogicgroup.org/viewtopic.ph ... 9&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: Black Friday

Post by paX »

O gramada de Battlefield, Sims si Need for speed.
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: Black Friday

Post by Killaflo »

@ Rossi vezi aici daca-ti place ceva http://shop.ubi.com/store/ubiemea/en_IE ... ID.8605700" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: Black Friday

Post by mycroic3 »

Fiti recunoscatori pt Black Friday-ul din ziua de azi...

Image
Post Reply