American Sniper

Pareri,Recomandari,Filme noi aparute pe DC++, Torrents
Forum rules
NU postati filme care nu au fost inca la cinema!
NU postati filme care nu se pot gasi pe net!
NU postati filme care sunt doar calitate proasta pe net!
Ar fi bine sa postati doar filme care le-ati vazut
:)
Post Reply
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

American Sniper

Post by VRossi »

Pentru cei care nu au vazut inca filmul... va recomand sa mergeti la cinema. :) E un film biografic mai mult decat decent... care te tine in priza ~2 ore. Desi pe internet exista atat recenzii pozitive cat si negative... multe ducandu-ne din nou la "teoria conspiratiei", eu zic sa privim filmul asta doar ca pe un film inspirat din realitate.

[KTK]LaCrImA
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 423
Joined: Fri Oct 09, 2009 12:39
Nume Real: Vali

Re: American Sniper

Post by [KTK]LaCrImA »

Nu l-am vazut dar nu pot sa astept sa ma uit la el la cinema ... ghici ....nu avem cinema in comuna:)) astept sa fie doar la o claritate buna sa il scot :)
“Mi-ai cerut sfatul si eu ti l-am dat. Care dintre noi a fost idiotul cel mai mare n-are rost sa discutam.”


Si eu as fi vrut sa ma inteleg cu ei, dar nu intelegerea ca de la stapan la sluga ci intelegerea intre oameni care se pretuiesc. O sa ii invatam ... sa ne pretuiasca!
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: American Sniper

Post by TiTex »

toate filmele care sunt bazate pe fapte reale mi se par destul de reusite , daca au si un regizor cat de cat , si din trailer nici asta nu face exceptie.

cred ca merita biletul la cinema... imi aduce un pic a The Hurt Locker
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: American Sniper

Post by mycroic3 »

Bun filmul. L-am vazut pe internet, se vedea destul de bine, merita vazut :D are tot ce-i trebuie
Miyagi
Newbie
Newbie
Posts: 135
Joined: Mon Jun 06, 2011 00:54
Location: Cluj-Napoca

Re: American Sniper

Post by Miyagi »

Fiind plecat din tara, si eu l-am vazut DVD Rip from za internet. Parca aveam asteptari mai mari, dar si asa merita.
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: American Sniper

Post by SAAB »

Ceva f frumos :



-- Editat --

Este un documentar inspirat de asemenea din fapte reale. Multe reconstituiri sunt si ele destul de realist executate iar informatiile sunt 100% corecte.
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: American Sniper

Post by Killaflo »

Imi aduce aminte de
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: American Sniper

Post by SAAB »

F bun filmul! Mi-ai facut pofta sa il revad. :)
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: American Sniper

Post by Pixar »

L-am vazut si eu, nu mi se pare cine stie ce. Dar o vizionare merita,l-am vazut acasa si mi-a placut oarecum. De mers la cinema? Eu cel putin nu m-as duce.
Image
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: American Sniper

Post by paX »

Ma atrag filmele militare, dar cele americane incep sa ma enerveze deja.

Ultimul vazut: http://www.imdb.com/title/tt1091191/?ref_=nm_flmg_act_5" onclick="window.open(this.href);return false;

Bazat pe o poveste reala, cica.... o fi... mi-e greu sa cred ca filmul incearca sa se muleze cat mai tare pe biografia soldatului respectiv. Ma indoiesc si chiar ca biografia este 100%... sincera.

Ma uit la trailer-ul de la American Sniper, si tot ce vad e un soldat care are o dilema: sa impuste sau sa nu impuste un copil? Muzica induiosatoare in timp ce isi face alegerea de 2 bani. Atat pot sa-i spun la soldatul respectiv: "data viitoare nu te mai inrola pentru o tara invadatoare si nu vei mai avea de a face cu astfel de dileme". Poate ca trailerul/filmul ar fi fost mai "destept" daca analiza dilema unui om de a se inrola in armata sau nu. E o dilema mult mai mare, caci din acel punct poti rezolva o gramada de alte dileme.

Mai de mult citeam biografia unui pilot de vanatoare care a luptat in Operatiunea Furtuna Desertului din '91. Trebuia sa bombardeze un convoi de camioane si cugeta dupa ce a apasat tragaciul avionului si a distrus un camion:

While staring at the stars above, I think about the man who was driving the truck. On previous missions, I never knew for sure if my bombs had taken the life of another. Tonight was different. An Iraqi soldier lost his life doing what he believed in. I took his life away doing what I believe in. I doubt his family will forgive me.

"what he believed" vs "what I believe"

Cam la atat se rezuma toate conflictele. Aude cineva muzica induiosatoare?

Cateva recomandari:

The front line
Tae Guk Gi
Letters from Iwo Jima
Generation Kill
Battle for Haditha

Nu-s intr-o ordine anume, iar Generation Kill e mini-serie.
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: American Sniper

Post by paX »

L-am vazut si eu, dar mi-a luat 3 zile ca sa ajung la sfarsit.

Inca 2 recomandari:

No Man's Land

si, bineinteles:

Black Hawk Down
Post Reply