IlogicGroup.Org Refreshing!!!

From administration
Post Reply
Shiro
Administrator
Administrator
Posts: 519
Joined: Fri Dec 28, 2007 01:00
Nume Real: Shiro
Location: Cluj-Napoca, Romania
Contact:

IlogicGroup.Org Refreshing!!!

Post by Shiro »

Hey all!

Printre altele si in paralel, se pare ca mai lucram si noi ceva si am luat in considerare SFATUL lui TiTex, prima parte din el mai exact... si anume o restaurare a forumului.

Astfel impreuna cu TiTex am reusit sa reactualizam atat versiunea platformei cat si baza de date -de la 3.0.9 la 3.1.5, dar mai mult de atat am reusit sa venim si cu un nou design, mai fresh, mai aierisit, mai modern.

Am rugamintea sa il testati umpic, sa il butonati... si inainte sa facem rocada sa ne spuneti ce parere aveti!


Click ---- >>> DEMO LINK: AICI <<< ---

Va puteti loga cu userul vostru.
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

Re: IlogicGroup.Org Refreshing!!!

Post by Slay3r »

Ce pot sa spun, arata destul de fain si sunt multe lucruri noi, navighezi mai usor pe site sau cauti ceva anume mult mai usor. Dar imi va fi dor de tema asta si de banerul de sus cu IG, cred ca toti v-ati obisnuit deja asa in general cu forumul, la inceput o sa fie mai dificil, dar schimbarea este un lucru firesc.

OFFtopic : Cum zicea si titex in celalat topic, ar trebui sa creem un grup sau ceva de genul cu oamenii care au contribuit efectiv la aceasta comunitate si care din diferite motive au renuntat la acces sau in momentul actual nu mai au timpul sau rabdarea de alta data. De ex: pax, ariki, H, saab si mai sunt ...
The ability to speak does not make you intelligent .
Shiro
Administrator
Administrator
Posts: 519
Joined: Fri Dec 28, 2007 01:00
Nume Real: Shiro
Location: Cluj-Napoca, Romania
Contact:

Re: IlogicGroup.Org Refreshing!!!

Post by Shiro »

E optimizat si pt mobil. Intrati si testati si de pe mobil !
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: IlogicGroup.Org Refreshing!!!

Post by TiTex »

sper ca ai pus ceva filtre ca sa nu permita indexarea de catre motoarele de cautare pentru subdomeniul acela
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
[OnLy]-PiTiCu
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 65
Joined: Sun Jul 12, 2009 12:21
Nume Real: Radu
Location: Bucuresti

Re: IlogicGroup.Org Refreshing!!!

Post by [OnLy]-PiTiCu »

Arata destul de frumos si navigarea este mai rapida parca.
in legatura cu ce zicea Slay3r cu banner-ul nu cred ca este o problema. Se poate pune sub " login & register " daca se modifica un pic css-ul de la thema. ( parerea mea ).
In caz ca nu se poate modifica/nu permite modificarea sau arata urat nu cred ca deranjeaza pe cineva :)

@Titex:
In total there are 2 users online :: 1 registered, 0 hidden and 1 guest (based on users active over the past 1 minute)
Most users ever online was 627 on Fri Nov 28, 2008 01:00

Registered users: Google [Bot]
Image
Shiro
Administrator
Administrator
Posts: 519
Joined: Fri Dec 28, 2007 01:00
Nume Real: Shiro
Location: Cluj-Napoca, Romania
Contact:

Re: IlogicGroup.Org Refreshing!!!

Post by Shiro »

TiTex ... Nici nu mai stiu. Poti intra in ACP daca ai vreme ca ii acelasi login ca si aici. Daca nu verific eu cand ajung acas.
cOnvIcT
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 396
Joined: Mon Nov 29, 2010 13:54
Nume Real: Nelu
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: IlogicGroup.Org Refreshing!!!

Post by cOnvIcT »

Varianta pt telefon imi place, mi se pare in pas cu vremea, si se misca rapid!
Varianta desktop nu am apucat sa o vad! Revin cu opinii!

Versiunea desktop imi place mai mult cea actuala! Cea propusa mi se pare needitata si facuta in graba, comparativ cu ce avem! La cea actuala se vede munca depusa, iar la cea propusa, desi sunt sigur ca s-a muncit, nu se vede! Spun asta din perspectiva unuia care ne viziteaza prima data...
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: IlogicGroup.Org Refreshing!!!

Post by TiTex »

daca gasiti pe cineva de incredere sa faca o tema personalizata sau chiar doua, una inchisa si una deschisa la culoare :)
sa includa logo-uri , banere si tot tacamul ce tine de design sunt dispus sa platesc pana in 300 RON desi probabil ar costa mai mult ceva profesional.
Stiu cativa webdesigneri dar n-au nicio treaba cu phpBB deci degeaba ii stiu :)
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
Killaflo
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 1397
Joined: Fri Jun 11, 2010 19:26
Nume Real: Claudiu

Re: IlogicGroup.Org Refreshing!!!

Post by Killaflo »

Si eu stiu un webdesiger Poneiu de Bloor, luati legatura cu el
ceva de genu de craciun daca o fi http://demo.phpbb3styles.net/XMass" onclick="window.open(this.href);return false;
@ Titex ceva de genu http://demo.phpbb3styles.net/AcidTech" onclick="window.open(this.href);return false; sau http://demo.phpbb3styles.net/ultra_light" onclick="window.open(this.href);return false;
Are rost sa punem la emoticoane si astia http://media2.giga.de/2014/01/Image-2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; (pro)
http://media2.giga.de/2014/01/Image-3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; (contra)
Cateva idei, pe pagina de portal, like pe facebook, twitter (stiu ca n-avem) , undeva in stanga la portal ( in locul lu Banner de la HL Svr1 si quake 3 arena )
Avem si astea desi nu cred ca sunt prea importante http://www.gametracker.com/clan/ilogicgroup/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gametracker.com/clan/IlogicGroupDota2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Post Reply