True Detective

Seriale preferate, discutii si pareri
Post Reply
Slay3r
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 867
Joined: Mon Dec 26, 2011 10:24
Nume Real: Alex

True Detective

Post by Slay3r »


Unul dintre cele mai bune seriale politiste vizionate de mine. Genial serialul, dar tot Dexter ramane favoritul meu in aceasta categorie, dar pot sa zic ca este mai bun ca Hannibal (desi in aceste trei seriale este vorba despre politisti/detectivi si crime, sunt total diferite unul fata de celalalt).
Mersi VRossi de recomandare.
The ability to speak does not make you intelligent .
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: True Detective

Post by VRossi »

Ma bucur sa vad ca te-ai uitat la serial pana la urma si ca ti-a placut. :) Astept cu nerabdare sezonul 2, sunt curios cu ce actori o sa ne intalnim. Din ce am citit pe forumuri/wikipedia, in fiecare sezon o sa fie vorba de o alta poveste.
mycroic3
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 705
Joined: Wed Dec 08, 2010 00:39
Nume Real: Dan
Location: Sibiu

Re: True Detective

Post by mycroic3 »

serialul ala, nu l-am vazut dar cred ca o sa ma uit pare interesant, dar am vazut in schimb acesta, are numai 10 episoade primul sezon, sez 2 revine la vara, dar alea 10 sunt foarte bune episoadele :X pe la sfarsit, fiecare persoanaj are de infruntat cate o problema personala si se termina in suspans sezonul...merita vazut :D

Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: True Detective

Post by Pixar »

Dap am vazut si eu Crossing Lines, mi se pare ok, dar nu cred ca este ceva exceptional.

Cat despre True Detective, nu m-am uitat, dar daca ziceti ca e fainut o sa ma pun pe el:)
Image
SAAB
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 516
Joined: Thu Mar 12, 2009 22:23
Nume Real: Cristian
Location: Ici....colo....

Re: True Detective

Post by SAAB »

CEL MAI TARE EVER!!! Si asta o spune cineva care nu s-a uitat decat la Dexter si o parte din filmul ala cu niste frati vanatori de stafii si alte rubedenii de-ale soacra-mii. Nu imi vine amu numele filmului ...
Toata actiunea e geniala si evolutia personajelor e fantastica. Nu mai are sens sa spun ca jocul actoricesc e demential chiar si cainele din ultimul episod e magnific si bate cu mult jocul personajelor principale din jocurile foamei sau ala cu vampirei ptr emo....
MULTUMESC VROSSI PTR RECOMANDARE!
Sa nu gandesti.
Daca gandesti, sa nu spui.
Daca spui, sa nu scrii.
Daca scrii, sa nu semnezi,
Iar daca semnezi, sa...nu te miri!
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: True Detective

Post by VRossi »

Cu placere "injiner". :) De cand m-am uitat la serialul asta parca am si eu standarde prea ridicate vizavi de ce mai exista pe piata. Inclusiv Game of Thrones, facut tot de HBO, mi se pare acum sub stacheta ridicata de True Detective. Ai subliniat foarte bine chestia cu personajele... Sper sa existe si un sezon 2 si sa nu ne dezamageasca. :)
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: True Detective

Post by paX »



Si originalul:
TiTex
Administrator
Administrator
Posts: 2696
Joined: Sat May 19, 2007 00:00
Nume Real: Alex
Location: C:\
Contact:

Re: True Detective

Post by TiTex »

sezonul asta mi se pare mai slab decat cel de anul trecut , daca la filme cand vine vorba de sequel-uri de cele mai multe ori sunt mai slabe decat primele parti , la seriale de obicei te astepti sa fie tocmai invers.

spre deosebire de sezonul trecut , in afara de primul episod parca nu s-a mai intamplat nimic si bate pasul pe loc
probabil vor inghesui toata actiunea/deznodamantul in ultimele 2-3 episoade.
Academician, profesor, doctor, inginer, honoris cauza si premiul Nobel

Reguli pe Scurt | Arata Continutul
1.Inainte de a deschide un topic nou, folosete "cautarea" sa vezi daca ce vrei sa postezi nu s-a discutat deja
2.Cand deschideti un topic nou asigurati-va ca postati unde trebuie!
3.Folositi titluri descriptive pentru topic! NU puneti "Sal , Click Aici, Intrati va rog" sau alte titluri monosilabice fara sens
4.Nu faceti spam... adica sa postati in toate topicele doar sa va aflati in treaba!
5.Fara prea mult "OFF TOPIC"!
6.Nu jigniti alti utilizatori prin posturile pe care le faceti!
7.Folositi un limbaj decent, cat mai corect gramatical ca lumea sa poata sa inteleaga ce vreti
8.Nu faceti pe moderatorii daca nu sunteti!

Utile & Informatii | Arata Continutul


Nu imi trimiteti mesaj privat doar daca aveti ceva personal de discutat cu mine!

Upload Imagini: ImageHosting | ImageShack
Upload Fisiere: MediaFire | MegaUpload

Cititi regulile forumului!!! | Reguli Counter-Strike | Anunturi Importante | Cum folosim BBcode (butoanele) de pe forum
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: True Detective

Post by VRossi »

Mie ultimele 2 episoade, adica 4 si 5, chiar mi-au placut, in special episodul 4. Intr-adevar e putin mai slab decat primul sezon... dar sa nu uitam ca primul sezon a avut deja un standard foarte ridicat. Imi aduce aminte de Prison Break, nici acolo celelalte sezoane nu s-au ridicat dupa parerea mea la nivelul primului. Oricum merita vizionat si acest sezon pana la capat, si abia la sfarsit sa-i punem o eticheta... gen foarte bun, bun etc.
Pixar
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 759
Joined: Fri May 15, 2009 18:38

Re: True Detective

Post by Pixar »

E putin mai slabut , vedem la sfarsit cu ce se va lasa:)
Image
paX
Administrator
Administrator
Posts: 1283
Joined: Fri Dec 14, 2007 01:00

Re: True Detective

Post by paX »

Primul avea atmosfera mai misterioasa si era mai filozofic/mistic. Al doilea este mai apropiat de realitatea pe care am vazut-o prezenta si in alte filme politiste americane, de aceea poate ca nu pare special. Dar sa vedem.
Arr0w
V.I.P.
V.I.P.
Posts: 24
Joined: Tue May 27, 2014 12:38

Re: True Detective

Post by Arr0w »

Cred ca o sa ma bag si eu sa il vizionez. Din cate spune-ti voi pare interesant. Desi nu am urmarit foarte multe seriale tot Arrow ramane cel mai bun din punctul meu de vedere. :)
User avatar
VRossi
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 796
Joined: Tue May 31, 2011 22:21
Location: Cluj

Re: True Detective

Post by VRossi »

Ultimul episod, adica 7... m-a lasat putin cu gura cascata. Nu prea inteleg continuarea... ce viitor ar mai putea avea protagonistii principali dupa cele intamplate. Astept cu nerabdare ultimul episod din sezon.
Post Reply